KNAB atvainojas atlaistajai darbiniecei Šikorei; valstij jāmaksā 1000 eiro kompensācija

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), izpildot tiesas spriedumu, atvainojās bijušajai biroja darbiniecei Lienītei Šikorei par viņas nepamatotu atbrīvošanu no amata.

Paziņojums KNAB mājaslapā liecina, ka pagājušajā nedēļā spēkā stājies Administratīvās apgabaltiesas spriedums, ar kuru KNAB 2016. gada 19. jūlija rīkojums par Šikores atbrīvošanu no amata  atzīts par prettiesisku.

Tiesa arī uzlika valstij par pienākumu atlīdzināt Šikorei personisko kaitējumu 500 eiro apmērā un morālo kaitējumu 500 eiro apmērā, bet KNAB - publiski atvainoties Šikorei, ko birojs arī izdarīja ar paziņojumu mājaslapā.

KONTEKSTS:

2016. gada  19. jūlijā KNAB priekšnieka pienākumu izpildītāja Ilze Jurča izdeva rīkojumu no 26. augusta izbeigt dienesta tiesiskās attiecības ar Šikori. Rīkojumā tika norādīts, ka Šikores izglītība un profesionālā pieredze atbilst amata prasībām, proti, Izmeklēšanas nodaļas vadītāja amatam, profesionālās zināšanas un prasmes atbilst minētajam amatam, savukārt, vērtējot vispārējās zināšanas un prasmes, konstatēts, ka tās neatbilst amatam.

Toreiz tika atlaisti arī vairāki citi KNAB darbinieki un Šikore medijiem pauda pārliecību, ka “notiek atbrīvošanās no amatpersonām, kas KNAB ieņem pietiekami augstus amatus, kuri ir virzītājspēki, komandu līderi, kuri ir profesionāļi savā jomā, bet kuri ir atļāvušies priekšniekam iebilst pret viņa neprofesionālo rīcību”.

Toreiz biroju vadīja Jaroslavs Streļčenoks, kurš pēc pilnvaru termiņa beigām startēja konkursā uz biroja vadītāju, taču komisija nolēma nevirzīt apstiprināšanai nevienu no kandidātiem.

Tikmēr Šikore un vairāki citi darbinieki sāka tiesāties ar biroju par atlaišanu, un pagājušajā nedēļā Augstākā tiesa (AT) noraidīja KNAB kasācijas sūdzību šajā lietā, un līdz ar to spriedums varēja stāties spēkā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt