Tiesa izbeidz tiesvedību lietā par «Rossija segodņa» pārstāvniecības nereģistrēšanu Latvijā

 Administratīvā rajona tiesa nolēma izbeigt tiesvedību lietā, kurā Krievijas valstij piederošā aģentūra "Rossija segodņa" ("Russia Today") apstrīd Uzņēmumu reģistra (UR) lēmumu atteikt aģentūras ierakstīšanu Latvijas pārstāvniecību reģistrā.

Kā informēja tiesas pārstāve Madara Šenbrūna, tiesvedība administratīvajā lietā izbeigta, jo pieteicēja atteicās no pieteikuma. Tiesa atzina, ka pieteikuma iesniegšana un tā uzturēšana tiesā vienmēr saistīta ar personas subjektīvo gribu. Ja pieteicējai ir zudusi griba uzturēt pieteikumu, Administratīvajai rajona tiesai nav pamata turpināt tiesvedību lietā un lieta ir izbeidzama, neveicot pierādījumu vērtēšanu lietā pēc būtības.

Lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā 14 dienu laikā no lēmuma noformēšanas dienas.

"Rossija segodņa" pārstāvis Ziedonis Ūdris martā notikušajā pirmajā tiesas sēdē skaidroja, ka UR pamatojas uz subjektīvu viedokli, ka aģentūras "Rossija segodņa" pārstāvniecība Latvijā nodarbotos ar masu mediju darbību, taču tāds nav pārstāvniecības mērķis. Advokāts skaidroja, ka UR nav pierādījumu, kas pamatotu šādu secinājumu un pieņēmumu. Ūdris uzsvēra, ka gadījumā, ja šāda pārstāvniecība tiktu reģistrēta, tā nenodarbotos ar informācijas sagatavošanu un sniegšanu - tā nodarbotos ar tirgus izpēti, "Rossija segodņa" reklamēšanu un tās produktu reklamēšanu.

Savukārt UR pārstāve tiesā uzsvēra, ka galvenais arguments ir tāds, ka tā arī netapa skaidrs, ar ko īsti nodarbosies "Rossija segodņa" pārstāvniecība. Tika skaidrots, ka pēc kāda laika - jau pēc UR pagājušā gada lēmuma - tika precizēts, ka pārstāvniecība nodarbosies ar informācijas sniegšanu par pašu aģentūru, tās reklamēšanu, tomēr UR nesaprot, kādēļ šādu informāciju nevarēja sniegt uzreiz.

Kā ziņots, pērn augustā UR lēma atteikt Latvijas pārstāvniecību reģistrā ierakstīt aģentūru "Rossija segodņa". Iestādē skaidroja, ka UR valsts notārs, izskatot Krievijas Federācijas valsts unitārā uzņēmuma "Starptautiskā informācijas aģentūra "Rossija segodņa"" pārstāvniecības reģistrācijas pieteikumu, pieņēmis lēmumu atteikt minēto pārstāvniecību ierakstīt pārstāvniecību reģistrā.

Portāls "Sputnik" ir daļa no Krievijas valsts informācijas aģentūras "Rossija segodņa", kuru vada Dmitrijs Kiseļovs. Savu propagandista darbību dēļ Kiseļovs ir iekļauts ES sankciju sarakstā.

Drošības policijas priekšnieks Normunds Mežviets iepriekš intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" teica, ka valsts pārvaldes darbiniekiem jābūt uzmanīgiem komunikācijā ar Krievijas ārpolitikas instrumentu "Sputnik". Mežviets norādīja, ka "Sputnik" nav reģistrēts medijs Latvijā, līdz ar to tā darbinieki nav žurnālisti. "Sputnik" Latvijā īsteno Krievijas ģeopolitiskās intereses, tādēļ ir rūpīgi jāizvērtē komunikācija ar tā darbiniekiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt