Saeimā plāno veidot komisiju austrumu robežas drošības un attīstības jautājumos

Plānots izveidot jaunu Saeimas komisiju Austrumu robežas drošības un attīstības jautājumos,  paziņoja Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, piektdien, 19. aprīlī, Rēzeknē tiekoties ar austrumu pierobežas pašvaldību vadītājiem un bruņoto spēku pārstāvjiem. Viņš uzsvēra, ka pierobežā ir jāsalāgo drošība un ekonomiskā attīstība. Arī uzņēmēji nevēlas investēt pierobežā, uztraucoties par drošību nākotnē.

Īpaši ņemot vērā to, ka Latgales pašvaldībās jau tagad satraukumu radījusi publiskotā karte ar sarkanajām zonām vēja parku attīstībai pierobežā.

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs
00:00 / 00:59
Lejuplādēt

Prezidents arī aicinājis izveidot vienotu saziņas kanālu starp ministriju, pašvaldībām un bruņotajiem spēkiem. Tas varētu būt vienots tālrunis, kur zvanīt neskaidrību gadījumā.

Tikmēr Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš akcentēja vietvaru noteicošo lomu sabiedrības izpratnes veicināšanā, kā arī pašvaldību un bruņoto spēku vienotu sadarbību.

NBS komandieris Leonīds Kalniņš
00:00 / 00:43
Lejuplādēt

"Šodien mēs uz pašvaldībām skatāmies kā uz aizsardzības sistēmas pagarinātāju saskarsmē ar sabiedrību. (..) Pašvaldības ir tās, kas skaidro mūsu ideoloģiju un politiku, atspēko visādas insinuācijas [apmelojumi] par mūsu veicamajiem darbiem, kurus mūsu pretinieki mēģina daudz negatīvākā un citādā veidā izskaidrot," norādīja Kalniņš.

Kopā ar pierobežas pašvaldībām šodien pārrunāts arī Austrumu robežas stiprināšanas plāns. Tajā viens no paredzētajiem šķēršļiem ir tā saucamo pūķa zobu jeb prettanku šķēršļu izvietošana vairākus desmitus metru no robežas, jau iestiepjoties iedzīvotāju privātajās lauksaimniecības zemēs. Pašvaldību vadītāji piedāvāja risinājumus, kā iedzīvotājiem kompensēt zaudējumus.

Balvu novada pašvaldības priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs
00:00 / 00:24
Lejuplādēt

"Runājām ar prezidentu un aizsardzības ministru, ka mums nav laika gaidīt 2–3 gadus, kamēr sakārtosim normatīvos aktus un veiksim piespiedu atsavināšanu. Ja atsavina, tas ir ļoti ilgi. Mēs varam vienoties, ka tas ir atsevišķs platību maksājums lauksaimniekiem vai tas ir atsevišķs maksājums lauksaimniekam, kurš atļauj uz savas zemes izvietot šo aizsardzības līniju, par to saņemot platību maksājumus. Ērts, efektīvs rezultāts," pauda Balvu novada pašvaldības priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs (Latgales partija).

Nākamā militārā sēde, kurā prezidents tiksies ar pašvaldību vadītājiem, būs jau rudenī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti