Panorāma

Nabadzības riskam pakļauti 23,3% iedzīvotāju

Panorāma

Pēc bērna nāves no valsts prasa miljonu

Slampē cer uz jaunajiem politiķiem, bet nenoniecina arī vecos

«Tautas panorāma»: Slampē cer uz jaunajiem politiķiem, bet nesmādē arī vecos

Uz daudzu citu Latvijas pagastu fona Slampe izceļas ar rosīgu saimniecisko un kultūras dzīvi. Padomju laikā tur bija paraugsaimniecība “Zemgale”, kas atšķirībā no daudziem līdzīgiem objektiem pārdzīvoja privatizācijas laiku un prata nosargāt sasniegto. Tas nebūtu iespējams bez aktīviem un uzņēmīgiem ļaudīm, kas prasīgi gan pret sevi, gan pret citiem. Bet politiķu muļļāšanos ar valdības izveidi Slampes iedzīvotāji  vērtē skarbi.

Šķiet, no visām vietām, kur “Tautas panorāma” viesojusies, tieši Slampe varētu būt tā optimistiskākā. Slampenieki pamatoti lepojas ar savu kultūras centru un vidusskolu, un arī uz notikumiem valstī kopumā raugās cerīgi.

Tomēr arī Slampes iedzīvotāju prātus nodarbina gaidāmā veselības pakalpojumu pieejamības šķirošana dažādos grozos pēc pacientu veiktajām sociālajām iemaksām. Šajā jautājumā iedzīvotāju domas dalās.

“Vienā ziņā tas būtu ļoti taisnīgi. Kas saņēma aploksnēs, tiem vairāk bija kabatā. Tagad viņi paši nožēlo, ka pie pensijām neiet nodokļi, ka pie ārsta būs grūtāk. Vienīgi žēl to cilvēku, kas veselības dēļ nevarēja strādāt un maksāt. Bet tie, kas darbaspējīgi, paši ir vainīgi,” sacīja Slampes iedzīvotāja Dzintra.

 Slampes iedzīvotāja Inguna savukārt atzina, ka “ar prātu jau to var saprast, ja viņš maksā nodokļus, tad loģiski, ka vēlas attiecīgu aprūpi no veselības puses. Taču cilvēki vien mēs visi esam, tādēļ domāju, ka nevajag šķirot.”

“Man jābrauc pie acu ārsta regulāri, un tur jāstāv trīs mēneši rindā. Bet to es zinu un tā esmu ieplānojusi. Man zāles ir, un es tā esmu sev sarēķinājusi – pēc trīs mēnešiem zāles beigsies, un tad es pie daktera tikšu. Ja ir kāda trauma, tad maksājam 15 eiro,” stāstīja Slampes iedzīvotāja Regīna. 

Gunta savukārt norādīja, ka uz vietas ir ambulance, “bet nu rindas ir, un arī ja nopietnākas problēmas, tad jāstāv rindā”.

Par savas ģimenes ārstes un jo īpaši  par viņas palīdzes darba kvalitāti slampenieki saka tikai labus vārdus. Un vispār turas pie pārliecības, ka vislabākās zāles ir dzīvesprieks.  

“Viss jau kārtībā ir! Kā Danilāns saka – jāpasmaida tikai ir!” sacīja Slampes iedzīvotājs Aigars.

 Bet par politiķu muļļāšanos ar jaunās valdības veidošanu slampeniekiem ir skarbāks vērtējums. Aizvadītajās Saeimas vēlēšanās šajā pusē uzvarēja politikas jaunpienācēji – Jaunā konservatīvā partija un “KPV LV”. Tomēr tas nenozīmē, ka pieredzējušos politiķus slampenieki gribētu sūtīt uz politisko mēslaini.

“Vēl labāk būtu, ja strādātu daudzus gadus iestrādājušies darbinieki,” noteica Regīna.  “Nu un kāds varētu jaunais pienākt, tad viņš iepazīstas, var mācīties līdzi un augt, bet tagad pārņemt jaunajiem ministriem visu... kad viņi iemācīsies?”

“Ļoti ilgi esam bez valdības, un es domāju, ka tas nemaz nav ne valsts, ne tautas labā,” piebilda Mairita.

No vēl tikai topošās valdības slampenieki gaida tiesiskuma stiprināšanu, labklājības celšanu, tostarp jaunas darbavietas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti