Sadaļas Sadaļas

Studentu budžeta vietu saglabāšanai naudu meklēs no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem

Lai nepiepildītos studentu bažas par iespējamo budžeta vietu skaita sarukumu augstskolās, Saeimas Izglītības komisija lūgs apmēram 250 000 eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Augstākajai izglītībai nākamā gada budžetā nav paredzēts papildu finansējums saistībā ar valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu likmju paaugstinājumu.

Trūkstošā finansējuma dēļ varētu samazināties budžeta vietu skaits. Tāpēc studenti uzrakstīja vēstuli atbildīgajām pusēm, kurā pauda savu satraukumu.

Trešdien, 8.novembrī, Saeimas Izglītības komisija nolēma lūgt atbildīgo Saeimas Budžeta komisiju piešķirt no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem iztrūkstošo finansējumu. Latvijas Studentu apvienība ir gandarīta ar pieņemto lēmumu un sekos līdzi arī tālākajai jautājuma gaitai, stāstīja apvienības prezidente Maira Belova.

Attēlā Maira Belova
„Mēs nolēmām, ka adresēsim Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai, Budžeta komisijai, kā arī Finanšu ministrijai un Izglītības un zinātnes ministrijai vēstuli par to, ka mēs saskatām bažas situācijā, ja netiek atrasts šis papildu finansējums: vai nu tiek samazinātas valsts finansētās studiju vietas, kas būtu pretrunā ar pagājušā gada Ministru kabineta lēmumu; vai notiek budžeta vietu pārdale,” pauda Belova.

 

“Respektīvi, ka, piemēram, no maģistrantūras vai doktorantūras studiju programmām, kas ir daudz dārgākas, tiek pārdalīts uz zemāka līmeņa bakalaura vai pirmā līmeņa augstākās izglītības studiju programmām. Kā rezultātā arī mēs saskatām, ka būtu šīs problēmas. Tāpat arī mūsu princips, ka jau šobrīd augstākā izglītība netiek pietiekami finansēta no valsts budžeta līdzekļiem. Studiju bāzes izmaksas uz vienu studentu ir starp Eiropas Savienības un OECD valstīm... Latvija atrodas vienā no pēdējām vietām. Kā arī šis no mūsu puses ir tāds principa jautājums - ja jau palielinās šīs izmaksas, tad valstij vajag tās segt. Un esam pateicīgi par to, ka Izglītības, kultūras un zinātnes komisija šodien saklausīja mūsu aktualizēto problēmu, atbalstīja, kā arī minēja, ka tālāk lūgs arī Budžeta komisijai rast finansējumu,” pauda Belova.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt