Rīta Panorāma

Sveicam maestro Raimondu Paulu dzimšanas dienā!

Rīta Panorāma

Intervija ar Montu Kononovu

Intervija ar Laimdotu Straujumu

Straujuma: Pēc Ķelnes uzbrukumiem jāpārskata Eiropas migrācijas politika

Pēc Ķelnē Jaungada naktī notikušajiem uzbrukumiem būtu jāpārskata Latvijas un visas Eiropas Savienības migrācijas politika, šādu viedokli Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" pauda demisionējusī Latvijas premjere Laimdota Straujuma ("Vienotība").

Pēc Straujumas sacītā, no iebraucējiem aptuveni puse ir ekonomiskie migranti, nevis kara bēgļi. Ekonomiskie migranti būtu jāsūta atpakaļ uz mītnes valstīm. Taču viņi jau ir izklīduši pa Eiropu un vairs nav atrodami bēgļu nometnēs.

Latvijas premjerministre uzskata, ka par bēgļu problēmām atbildīgie esot Eiropas Komisija (EK) un dažas Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis – tās sākumā bijušas ārkārtīgi pozitīvas bēgļu uzņemšanas jautājumā.

Straujuma norādīja, ka atbildīgā neesot Vācijas kanclere Angela Merkele, bet gan kāds "vīriešu kārtas pārstāvis". Politiķe atturējās precizēt, vai ar šo pārstāvi domājusi EK vadītāju Žanu Klodu Junkeru.

Premjerministre uzsvēra, ka ES valstis kaut kādā mērā atzīst kļūdas migrācijas politikā un tās sākušas vairāk strādāt pie Eiropas robežu stiprināšanas.

Jau ziņots, ka saistībā ar uzbrukumiem un seksuāla rakstura aizskaršanu gadu mijā Ķelnē un citviet Vācijā policijā iesniegti jau vairāk nekā 500 ziņojumu. Oficiālas apsūdzības gan pagaidām izvirzītas tikai 19 cilvēkiem. Viņu vidū 14 nāk no divām Ziemeļāfrikas valstīm –   Marokas un Alžīrijas.

Deviņi ir oficiāli reģistrēti patvēruma meklētāji, kas ieradušies Vācijā pēdējā pusgada laikā. Pārējie, visticamāk, Vācijā uzturas nelegāli. Tā ziņo Vācijas Iekšlietu ministrija, uzsverot, ka esošā situācija liecina par nepieciešamību domāt par stingrākiem likumiem.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti