Lielbritānijas premjers pieļauj izstāšanos no Eiropas Cilvēktiesību tiesas, ja tiks bloķēts Ruandas plāns

Imigrācijas kontrole ir svarīgāka nekā "dalība ārzemju tiesā", paziņojis Lielbritānijas premjerministrs Riši Sunaks, šādi paužot līdz šim stingrāko norādi, ka varētu atbalstīt izstāšanos no Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT).

Intervijā laikraksta "The Sun" pārraidei "Never Mind The Ballots" premjers aizstāvēja savu politiku pret nelegālajiem robežšķērsotājiem, kas ierodas laivās pāri Lamanšam, kā arī ļāva noprast, ka būtu gatavs pamest ECT, ja šī tiesa bloķēs plānu, kas šos cilvēkus paredz nosūtīt uz Ruandu.

"Es uzskatu, ka visi mūsu plāni atbilst visām mūsu starptautiskajām saistībām, ieskaitot ECT, bet es uzskatu, ka robežas drošība un centieni panākt, ka mēs kontrolējam nelegālo imigrāciju, ir svarīgāki nekā dalība kādā ārzemju tiesā, jo tas ir fundamentāli mūsu kā valsts suverenitātei," skaidroja Sunaks.

Valdībai jau ir viss sagatavots, lai īstenotu Ruandas plānu, tiklīdz likumprojekts būs pārvarējis opozīciju Lordu palātā, sacīja premjers, noraidot apgalvojumus, ka neviena lidsabiedrība nevēlas vest patvēruma meklētājus uz Āfrikas valsti.

Viņš arī norādīja, ka ir pozitīva virzība nelegālās robežšķērsošanas ierobežošanas jomā.

"Progress tiek panākts. Ko mēs darām ar Albāniju? (Albānijas pilsoņi) aizpērn bija trešā daļa ieceļotāju," atgādināja Sunaks.

"Es sarunās panācu jaunu vienošanos ar Albāniju. Saprotams, tā ir droša valsts. Ja kādi šeit ierodas nelegāli, mēs spējam viņus nosūtīt atpakaļ."

"Mēs esam nosūtījuši atpakaļ uz Albāniju tūkstošiem cilvēku. Un kas notika? Viņi pārtrauca ierasties. Tagad mums tas ir jāatkārto," norādīja premjers.

Lēmums nelegālos robežšķērsotājus nosūtīt uz Ruandu tika pieņemts vēl 2020. gada aprīlī, kad premjerministra amatā bija Boriss Džonsons.

Taču neviens nelikumīgais ieceļotājs tā arī uz Kigali vēl nav ticis nosūtīts, jo plāns nemitīgi apstrīdēts tiesās.

Lielbritānija un Ruanda decembrī parakstīja jaunu līgumu, mēģinot atjaunot Lielbritānijas tiesu bloķēto britu valdības ieceri nosūtīt uz Ruandu patvēruma meklētājus, kas pretlikumīgi ieradušies Lielbritānijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti