SPKC: Vairākās Eiropas valstīs saslimstība ar Covid-19 atkal pieaug

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 2 mēnešiem.

Vairākās Eiropas valstīs saslimstība ar Covid-19 atkārtoti pieaug. Pasaulē augstākais saslimstības līmenis šobrīd novērojams Čehijā un Igaunijā, savukārt Latvija saslimstības ziņā ieņem 17. vietu starp Eiropas valstīm, informē Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Covid-19 saslimstības 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju Latvijā šobrīd ir 398,1 (pirms nedēļas – 461,9). Tikmēr Eiropas Savienības (ES) vidējais rādītājs pieaudzis līdz 381,1 (nedēļu iepriekš – 328,9). 

Latvija saslimstības ziņā ieņem 17. vietu starp visām Eiropas valstīm.

Pasaulē augstākā saslimstība šobrīd novērojama divās Eiropas Savienības valstīs – Čehijā, kas ieņem pirmo vietu ar 14 dienu kumulatīvo rādītāju uz 100 000 iedzīvotāju 1518,3, un Igaunijā, kas šobrīd saslimstības ziņā ieņem otro vietu. Igaunijas kumulatīvais rādītājs aizvadītās nedēļas laikā pieaudzis līdz 1464,1 (nedēļu iepriekš – 1397,1), savukārt Lietuvas rādītājs samazinājies līdz 223,5 (nedēļu iepriekš – 306,6). 

Salīdzinājumā ar iepriekšējiem periodiem Latvijā joprojām novērojama saslimstības samazināšanās, tomēr reģistrēti arī vairāki ārvalstīs konstatēti SARS-CoV-2 celmi. 

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Līdz šim Latvijā tika identificēts Apvienotajā Karalistē atklātais B.1.1.7 celms, taču šonedēļ saņemta informācija par 7 gadījumiem, kad atklāts Ugandā reģistrētais celms A.23.1. Abiem celmiem raksturīgi tas, ka tie ir lipīgāki un straujāk izplatās starp cilvēkiem, norāda SPKC.

Neskatoties uz saslimstības rādītāju samazināšanos Latvijā un vairākās citās ES valstīs, SPKC nerekomendē doties ārvalstu ceļojumos, jo citu valstu apmeklējums ir uzskatāms kā riska faktors, – atsevišķās valstīs novērojams ne tikai saslimstības pieaugums, bet arī cirkulē citi Covid-19 vīrusa paveidi, kas šobrīd Latvijā vēl nav reģistrēti.

SPKC aicina iedzīvotājus ievērot valstī noteiktos drošības pasākumus, lai samazinātu saslimstību ar Covid-19. Lietotne “Apturi Covid” var palīdzēt ātrāk uzzināt, ja bijusi saskare ar Covid-19 saslimušo, tādējādi ļaujot ātrāk ievērot piesardzības pasākumus, nepakļaujot riskam savus tuviniekus, kolēģus un citus apkārtējos, jo visbiežāk inficēšanās notiek tuvāko cilvēku lokā – no ģimenes locekļiem, darbavietā, starp draugiem un paziņām. 

Lietotni “Apturi Covid” līdz šim lejupielādējuši vairāk kā 300 tūkstoši iedzīvotāju, un vairāk nekā 3600 reižu Covid-19 inficēti cilvēki izmantojuši lietotni, lai apziņotu savas kontaktpersonas.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā 2020. gada pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība novembrī atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, bet, tā kā saslimstība ar Covid-19 nemazinās, ārkārtējā situācija ir pagarināta līdz 6. aprīlim, ieskaitot arī Lieldienu brīvdienas.

Saskaņā ar valdības atbalstīto luksofora principu par ierobežojumu mīkstināšanu varētu spriest, ja saslimstības rādītāji samazinātos līdz vidēji 200 gadījumiem uz 100 000 cilvēku 14 dienu laikā. 

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti