Kas notiek ar "Rail Baltica" projektu?

Kaspars Briškens, Kristīne Malnača, Inese Kalvāne, Ēriks Diļevs, Andris Kulbergs, Raimonds Čudars, Tālis Linkaits, Guntis Āboltiņš-Āboliņš

Jānis Domburs 12.jūnijs, trešdiena 21:15

«Kam jābūt Eiropas Parlamentā?» aptauja: Dombrovskis līderis, Kalniete un Vaidere apsteidz Kariņu, Staķis – Pinto

Tuvojoties Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām, tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs pēc raidījuma "Kas notiek Latvijā?" iniciatīvas ir noskaidrojis pilsoņu vidū populārākos kandidātus – kopvērtējuma līderis ir "Jaunās Vienotības" (JV) saraksta pirmais numurs Valdis Dombrovskis. Viņu EP vēlas redzēt 32,2% aptaujāto.

Aptaujas ietvaros laika posmā no 10. līdz 15. maijam 1505 Latvijas pilsoņiem tika lūgts no saraksta, kurā bija iekļauti visu EP vēlēšanām pieteikto sarakstu līderi, izraudzīties tos deviņus kandidātus, kurus viņi vēlētos redzēt kā EP deputātus no Latvijas. 

SKDS aptaujas rezultāti, kurus publiskosim pakāpeniski, katrā raidījumā atklājot tajā pārstāvēto partiju izvirzīto kandidātu vērtējumu, liecina, ka populārākais no "Progresīvo" izvirzītajiem kandidātiem ir bijušais Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis. Viņš "Progresīvo" sarakstā iekļauts ar otro numuru, taču, ņemot vērā, ka atbalstu viņam pauduši 18,1% respondentu, aptaujā viņš apsteidzis ar pirmo numuru pieteikto Elīnu Pinto. Staķis ir vienīgais "Progresīvo" kandidāts, kas iekļuvis populārāko EP kandidātu devītniekā.

Kā izdarīt izvēli?

Kā izdarīt izvēli?

Eiroparlamenta vēlēšanās talkā var nākt LSM "Kandidātu šķirotava" un "ES Partiju šķirotava"

Aizpildi anketas un uzzini kandidātus un partijas, ar kurām tavas domas sakrīt visvairāk un vismazāk! Tas aizņem tikai dažas minūtes.

JV sarakstā ar trešo numuru pieteiktā ilggadējā EP deputāte Sandra Kalniete ieņem trešo vietu arī aptaujas kopvērtējumā. Savukārt Inese Vaidere, kas JV sarakstā startē ar ceturto numuru, aptaujas kopvērtējumā ierindojusies septītajā vietā. Atbalstu Kalnietei  pauduši 26,9%, bet Vaiderei – 16,6%. JV sarakstā ar otro numuru pieteiktais ekspremjers Krišjānis Kariņš kopvērtējumā ieņem septiņpadsmito vietu – viņu atbalsta 8,8% aptaujāto.

"Progresīvo" EP sarakstā ar trešo numuru pieteikto Rīgas domes deputāti Justīni Panteļejevu Latviju pārstāvošo EP deputātu vidū vēlētos redzēt 2,2% respondentu, bet ar ceturto numuru startējošo Rīgas domes deputāti Selīnu Vancāni – 1,3% respondentu.

Jāuzsver, ka aptaujas respondenti sev tīkamākos EP deputāta kandidātus varēja izvēlēties no dažādu politisko spēku iesniegtajiem sarakstiem, neatkarīgi no tā, par kuru sarakstu katrs konkrētais respondents pats iecerējis balsot. Rezultāti cikla "Kam jābūt Eiropas Parlamentā?" ietvaros tiks publiskoti pakāpeniski, proti, 20., 23., 27. un 30. maija raidījumos. Katrā cikla raidījumā piedalīsies pa diviem kandidātiem no 2019. gada vēlēšanās ievēlētajām partijām, kas kandidē atkārtoti, un pa diviem kandidātiem no patlaban populārākajām partijām, kas aizejošajā EP sasaukumā nav pārstāvētas, taču tagad cīnās par iekļūšanu EP. Dalībnieku secība ir noteikta, balstoties uz 2019. gada EP vēlēšanu rezultātiem un izlozi, kurā EP patlaban nepārstāvēto partiju pieteiktie kandidāti izlozēja raidījumu datumus.

"Saskaņas" un "Stabilitātei!" kandidātu novērtējums tiks atklāts 23. maijā, kad abu partiju EP kandidāti tiksies tiešraides diskusijā. Nacionālās apvienības un partijas "Latvija Pirmajā vietā" kandidātu novērtējums tiks atklāts 27. maija raidījumā, bet "Latvijas attīstībai" un "Apvienotā saraksta" kandidātu iegūtie rezultāti aptaujā - 30. maija raidījumā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti