SM vērsīsies tiesībsargājošās iestādēs par kompensācijām bijušajai LDz valdei

Satiksmes ministrija (SM) vērsīsies tiesībsargājošās iestādēs par VAS "Latvijas dzelzceļš" bijušajam valdes priekšsēdētājam Edvīnam Bērziņam un valdes loceklim Aivaram Strakšas izmaksāto kompensāciju apmēru, pirmdien, 23.decembrī, žurnālistiem sacīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits (Jaunā konservatīvā partija).

Viņš pastāstīja, ka ir saņemts atzinums par valdes locekļu kompensācijām. "Tur viss ir skaidrs. Ministrija ir atzinusi, ka šīs ir pārmērīgas kompensācijas. Arī likumiski tā nevarēja rīkoties. Dokumenti tiks pārsūtīti tiesībsargājošām iestādēm," teica Linkaits.

Savukārt par jaunā valdes priekšsēdētāja un valdes locekļa atlasi Linkaits teica, ka vadītāju iecelšana lielajos uzņēmumos, kur ir prasības pēc pielaides valsts noslēpumam, ir atkarīga no drošības iestāžu darba.

Satiksmes ministrs teica, ka LDz padomes izveidotā nominācijas komisija darbu ir pabeigusi, pretendenti ir atlasīti un iesniegti drošības dienestiem, un tiek gaidīti rezultāti.

KONTEKSTS:

Atbilstoši Valsts ieņēmumu dienestā (VID) iesniegtajām amatpersonu deklarācijām, beidzot pildīt amata pienākumus, Bērziņš, atstājot amatu, varētu būt saņēmis kompensāciju 250 000 eiro apmērā, bet Strakšas - 200 000 eiro apmērā.

2019.gadā apmēram 7,5 mēnešu laikā Bērziņš par darbu LDz nopelnījis kopumā 341 910 eiro, kamēr 2018.gada 12 mēnešos viņš par darbu LDz nopelnīja kopumā 146 982 eiro jeb vidēji 12 248 eiro mēnesī. Savukārt Strakšas par darbu LDz šogad apmēram 7,5 mēnešos nopelnījis kopumā 286 331 eiro. Vienlaikus pērn 12 mēnešos Strakšas par valdes locekļa darbu LDz saņēma 128 404 eiro jeb vidēji mēnesī 10 700 eiro.

LDz padome šogad 25.jūlijā vienojās par darba attiecību izbeigšanu ar Bērziņu un Strakšas.

LDz ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna "Latvijas dzelzceļš" valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitassabiedrības - "LatRailNet", kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, "LDZ Cargo", kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums "LDZ infrastruktūra", ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums "LDZ ritošā sastāva serviss", apsardzes uzņēmums "LDZ apsardze", kā arī loģistikas uzņēmums "LDZ loģistika".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt