Slimnīcu biedrība: Pašvaldību slimnīcas nav saņēmušas solītās kompensācijas par piemaksām mediķiem

Neviena Latvijas pašvaldību slimnīca līdz šim nav saņēmusi valsts solītās piemaksas mediķiem saistībā ar darbu Covid-19 izplatības mazināšanai, informēja biedrības komunikācijas konsultante.

Latvijas Slimnīcu biedrības apkopotā informācija liecina, ka patlaban piemaksas par paveikto darbu no saviem līdzekļiem spējušas izmaksāt vien 53% pašvaldību slimnīcas. Taču 47% slimnīcu darbinieki piemaksas par padarīto darbu vēl turpina gaidīt.

Neesot saņemtas arī kompensācijas par individuālo aizsardzības līdzekļu iegādi.

Par 20% piemaksu mediķiem, kuri tieši iesaistīti darbā ar Covid-19 izplatības seku novēršanu un strādājuši ārkārtas apstākļos, valdība paziņoja martā.

Veselības ministrija prognozēja, ka piemaksas slimnīcas saviem darbiniekiem varēs izmaksāt pa mēnešiem kopā ar darba samaksu. Taču pēc trīs mēnešu solījumiem valsts finansējums no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem neesot ticis piešķirts nevienai no neatliekamās medicīniskās palīdzības pašvaldību slimnīcām, liecina Latvijas Slimnīcu biedrības apkopotā informācija. 

 “Pašvaldību slimnīcas patlaban ir sarežģītas izvēles priekšā – vai valdības solītās, taču līdz šim nesaņemtās piemaksas darbiniekiem izmaksāt no saviem līdzekļiem, vai maksāt darbiniekiem tikai pēc finanšu līdzekļu saņemšanas,” paziņojumā medijiem norādīja Latvijas Slimnīcu biedrības vadītājs Jevgēņijs Kalējs.

KONTEKSTS:

Covid-19 izplatības dēļ no 12. marta līdz 10. jūnijam Latvijā bija izsludinātā ārkārtējā situācija. Vīruss joprojām cirkulē un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas, tāpēc arī turpmāk ir noteikti vairāki ierobežojumi un piesardzības pasākumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti