Dienas ziņas

4. maiju svin Kuldīgā

Dienas ziņas

Latgales skolu viedokļi par eksāmenu norisi

Smilteniete raksta «Skolotājas pidžamā piezīmes»

«Skolotājas pidžamā piezīmēs» smilteniete apraksta pieredzi ar dēla mācīšanu attālināti

Sācies maijs, un šķiet, ka šoreiz mācību  noslēgumu attālinātā mācību procesa dēļ ar nepacietību gaida ne viens vien pedagogs, skolēns un vecāki. Savukārt smilteniete Ilze Haka pratusi uz to paskatīties ar smaidu un savā "Facebook" profilā ik dienu publicē “Skolotājas pidžamā piezīmes”. Tajās fiksē, kā ar mācībām mājās veicas pašai un dēlam.

Smilteniete Ilze Haka stāsta - pati savulaik uzsākusi pedagoģijas studijas, tomēr sapratusi, ka šis nebūs īstais ceļš. Par skolotāju izmācījusies viņas māsa, kas šobrīd strādā Daugavpils tehnikumā, tāpēc, sākoties attālinātajām mācībām, aizskārušas negatīvās, pedagogiem veltītās piezīmes sociālajos tīklos.

"Divreiz grūtāka ir tā slodze, visi metodiskie materiāli ir jāpārplāno, jāpielāgo, katram bērnam ir uz vēstuli jāatbild, katram ir neskaidrību gadījumā individuāli jāpaskaidro... Būtībā šie ieraksti radās kā atbalsts pedagogiem. Un arī likt mums pašām mammām mazliet pasmaidīt par savām veiksmēm un neveiksmēm," stāsta smilteniete Ilze Haka.

Ilzes dēls Matīss mācās 3. klasē. Ar skolas uzdoto abi tiek galā viegli un ātri, tomēr gribas mājās būšanu padarīt jēgpilnāku, tāpēc tiek meklētas dažādas aizraujošas un vienlaikus izglītojošas nodarbes, piemēram, veikti dažādi eksperimenti.

"Mēs ar mammu taisījām eksperimentu par kaļķi un skābēm. Mēs šo olu ielikām etiķī un vienu dienu mēs tur viņu atstājām. Tad mēs viņu izņēmām un ola palika mīksta. Tas pats notiek ar mūsu zobiem, ja mēs viņus netīrām," stāsta Matīss.

"Mācīties caur savām rokām, caur darbu ir kaut kas pavisam cits, nekā mācīties no grāmatas. Tagad puikam tēma skolā ir ārstniecības augi. Viņš izlasa grāmatā, jā, labi ceļmallapa, māllēpene, bet, lai viņš to visu atcerētos, mēs tagad iesim uz pļavu, meklēsim visu, liksim starp grāmatām, nospiedīsim, uztaisīsim herbāriju. Tas būs daudz vērtīgāk, un viņš to atcerēsies uz daudz ilgāku laiku," atzīst Haka.

“Skolotājas pidžamā piezīmēs” regulāri tiek pieminēts arī franču klasesbiedrs, kurš allaž ir klāt mācībās. Tas nav neviens cits kā ģimenes mīlulis franču buldogs Česters, viņam par godu bijusi ieplānota tematiskā Francijas nedēļa. Un Ilzei ir arī kāds labs padoms, kas varētu līdzēt ikvienam, šo krīzes laiku pārlaižot.
 
"Kā es savam puikam vienmēr saku - nekad neaizej dusmīgs gulēt, nekad. Un, ja tu esi dusmīgs, tad nāc šurpu, izkutināsim visas dusmas ārā. Gulēt vienmēr jāiet ar prieku, lai var mosties ar prieku," iesaka Ilze Haka.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt