Dienas ziņas

Policija svētkos rīkos reidus

Dienas ziņas

Latvijā atklāti jau 457 omikrona gadījumi

Saņemt balstvakcīnu dažkārt ir sarežģīti

Saņemt kovida balstpoti novados mēdz būt sarežģīti

Novados, kur nav atvērti pašvaldību Covid-19 vakcinācijas centri un pašlaik nenotiek arī izbraukuma vakcinācijas, baltsvakcīnu saņemt ir visai sarežģīti. Īpaši tiem cilvēkiem, kuri nevar vakcinācijai pieteikties interneta vietnē. Tomēr mediķi mudina to veikt, norādot uz biežāku inficēšanos ar Covid-19 vīrusa omikrona variantu. 

Dobeles novada iedzīvotāji pirmās potes pret Covid-19 saņēma pašvaldības sporta hallē ierīkotā vakcinācijas centrā vai izbraukuma vakcinācijās darba vietā, un cerēja, ka turpat saņems arī balstvakcīnu. Tomēr tagad vakcinācijas centrā valda klusums. Tie, kuri lieto internetu, problēmas neredzot, jo vakcinēties iespējams arī citās ārstniecības iestādēs.

Dobelniece Kintija norādīja: "Nekādu problēmu nav bijis, vismaz man personīgi. Es esmu pierakstījusies. Kad vajag, tad saņem šeit pat slimnīcā."

Papildinājums

Par Covid-19 vakcināciju Dobeles un apkārtnes slimnīcās atbildīgā Inita Ševčika norādīja, ka Dobeles slimnīcas vietnē informācija par potēšanos ir pieejama un vietnē ir iespējams pietikties vakcinācijai elektroniski. Tāpat pierakstus pieņem telefoniski vai klātienē reģistratūrā. Ševčika uzsvēra, ka Dobeles slimnīcā vakcinācija notiek katru dienu.

Ne slimnīcas mājaslapā, ne arī pie ārdurvīm informācijas par iespēju saņemt Covid-19 vakcīnu gan nav. Daudzi cilvēki jūtas apmulsuši un gaidot vēstules no Nacionālā veselības dienesta. Citi cenšas pierakstīties paši, tomēr izpildīt aicinājumu saņemt balstvakcīnu, kas vairāk pasargātu no jaunā lipīgākā vīrusa omikrona varianta, nereti kļūst teju par neiespējamo misiju.

Vietējais iedzīvotājs Armands pastāstīja: "8989 sazvanīt nav iespējams, tur tikai klausies mūziku. 40 minūtes es paklausījos, tad mani atslēdza vispār. Pie ģimenes ārsta uz janvāra vidu ir iespēja pieteikties tikai."

Vēl sarežģītāk tas ir attālākos pagastos, kur nav ne ģimenes ārsta, ne sabiedriskā transporta, un arī internets ir vien retajam.

Nacionālajā veselības dienestā (NVD) skaidroja, ka potēšanās centri daudzās pašvaldībās jau atvērti un uzsāktas arī izbraukuma vakcinācijas, bet vietas izvēle esot atkarīga no vairākiem apstākļiem.

NVD Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja Eva Juhņēviča teica: "Mēs rēķinām, vai esošā jauda, vai esošo ārstniecības iestāžu, tai skaitā arī ģimenes ārstu prakses, var nodrošināt šo kapacitāti, vai tas paņems ilgu periodu, lai visi cilvēki varētu savakcinēties. Pārsvarā gandrīz visās pašvaldībās ir ierobežota kapacitāte, tāpēc ir šie vakcinācijas centri un izbraukuma vakcinācijas."

Janvāra pirmajās nedēļās vakcinācijas centri tikšot atvērti vēl desmit pašvaldībās, tostarp arī Dobelē. Paplašināts tikšot arī izbraukuma vakcināciju aptvertais reģions.

Dobeles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Guntis Safranovičs (Latvijas Zemnieku savienība) norādīja: "Šobrīd mums notiek sarunas par to, ka pēc jaunā gada NVD ir gatavs organizēt vienu brigādi, kas divas reizes nedēļā veiks balstvakcināciju. Mēs jau esam vienojušies par telpām, un šoreiz tas būs Kultūras namā."

KONTEKSTS:

Ievērojot Covid-19 vīrusa omikrona varianta straujo izplatību Eiropā un lai mazinātu plašas Covid-19 infekcijas izplatības risku Latvijā, Imunizācijas valsts padome ir saīsinājusi balstvakcinācijas saņemšanas intervālu – to var saņemt jau trīs mēnešus pēc primārās vakcinācijas pabeigšanas.

Līdz šim termiņš balstvakcīnas saņemšanai bija 5 līdz 6 mēneši atkarībā no sākotnējās vakcīnas veida.

Pēc NVD datiem pašreiz iespēju saņemt balstvakcīnu vēl nav izmantojuši aptuveni 670 000 cilvēku visā Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt