Sacensībās «Stiprais ugunsdzēsējs» uzvar Jelgavas daļas pārstāvis

Piektdien sacensībās "Stiprais ugunsdzēsējs" Jelgavā par 2022. gada stiprāko ugunsdzēsēju glābēju Latvijā kļuva Jelgavas daļas pārstāvis Kristaps Ansons, savukārt komandu vērtējumā uzvarēja Jelgavas daļas komanda, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD). 

68 dalībnieku konkurencē otro vietu izcīnīja Rīgas reģiona pārvaldes 7. daļas ugunsdzēsējs glābējs Tomass Jaunzems, bet sīvā cīņā trešo vietu ieguva Dobeles daļas komandieris Artūrs Rožkovs.

Visu startējošo dalībnieku rezultāti tika vērtēti arī trijās vecuma grupās.  Vecuma grupā no 18 līdz 29 gadiem 1. vietu ieguva Dobeles daļas pārstāvis Artūrs Rožkovs, 2. vietā ierindojās Aizkraukles daļas pārstāvis Armands Laurinaitis, bet trešajā – Rīgas reģiona pārvaldes 6. daļas pārstāvis Emīls Pētersons. 

Savukārt vecuma grupā no 30 līdz 39 gadiem par uzvarētāju kļuva Kristaps Ansons no Jelgavas daļas, bet otro vietu ieguva Tomass Jaunzems no 7. daļas un trešo – Matīs Spalva no Valmieras daļas. 

Vecuma grupā virs 40 gadiem startēja trīs dalībnieki. Pirmo vietu ieguva Kaspars Grābens no Jelgavas daļas, otro – Gatis Stilba no Skrundas posteņa, bet trešo vietu – Almants Kalniņš no Talsu daļas. 

Komandu konkurencē startēja 18 Latvijas un Lietuvas ugunsdzēsēju glābēju komandas. Titulu "Stiprākā ugunsdzēsēju glābēju komanda 2022" ieguva Jelgavas daļas komanda. Viņiem pavisam nedaudz piekāpās 7. daļas komanda, bet trešo vietu ieguva Jēkabpils daļas komanda. 

Uzvarošo komandu dalībnieki

Sacensību "Stiprais ugunsdzēsējs" distance veidota, balstoties uz Eiropā un ASV populāru sporta veidu, kas pārbauda ugunsdzēsēju glābēju profesionālās iemaņas un fizisko sagatavotību. Distance sastāv no pieciem posmiem – uzkāpšana tornī, nesot šļūteņu saini; šļūteņu rituļa uzvilkšana uz torņa augšējās platformas; spēka pārbaudes, sitot ar āmuru pa sliedi; ar ūdeni pilnas šļūtenes vilkšana un gandrīz 90 kilograma smaga manekena nogādāšana līdz finišam. Visa distance tiek veikta ugunsdzēsēja glābēja speciālajā aizsargtērpā, turklāt individuālajās sacensībās dalībnieki elpo ar elpošanas aparāta palīdzību. Tādējādi tiek maksimāli tuvu imitēti tie apstākļi, kādos ugunsdzēsējiem glābējiem jāstrādā ugunsgrēkā. 

Sacensībās piedalījās vairāk nekā 90 dalībnieki no Latvijas Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Lietuvas Ugunsdzēsības un glābšanas departamenta. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti