Lūdz apsūdzēt bijušo ugunsdzēsēju par reibumā izraisītu nāvējošu ceļa negadījumu

Iekšējās drošības birojs (IDB) rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret bijušo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Latgales reģiona pārvaldes amatpersonu par ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu, vadot transportlīdzekli reibumā, kā rezultātā dzīvību zaudēja gājējs, kā arī par ceļu satiksmes negadījuma vietas atstāšanu, informēja IDB.

Iekšējās drošības birojs izmeklēšanā noskaidroja, ka VUGD amatpersona ārpus dienesta pienākumu pildīšanas laika vadīja privāto transportlīdzekli alkohola ietekmē un izraisīja ceļu satiksmes negadījumu, kā rezultātā dzīvību zaudēja gājējs. VUGD amatpersona pameta ceļu satiksmes negadījuma vietu, neziņojot par notikušo policijai, un neizsauca neatliekamo medicīnisko palīdzību.

Izmeklējot negadījumu, VUGD amatpersonai tika veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpotajā gaisā, konstatējot 3,8 promiļu reibumu.

Par VUGD amatpersonas iespējami veikto noziedzīgo nodarījumu prokuratūrai ir nodots kriminālprocess ar ierosinājumu uzsākt kriminālvajāšanu par:

  • ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu, ja to izdarījusi persona, kas vada transportlīdzekli alkohola ietekmē, un ja tās rezultātā izraisīta cilvēka nāve (Krimināllikuma 262. panta ceturtā daļa),
  • ceļu satiksmes negadījuma vietas atstāšanu pēc ceļu satiksmes negadījuma, pārkāpjot noteikto kārtību, ja to izdarījis transportlīdzekļa vadītājs, kas izraisīja ceļu satiksmes negadījumu, kura rezultātā iestājusies cilvēka nāve (Krimināllikuma 262.1 panta otrā daļa).

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti