Sabiedriskais transports «lokdaunā»: bez pašvaldību atlaidēm; ar mazāku ietilpību pilsētās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Covid-19 izplatības dēļ ieviesto stingrāku ierobežojumu laikā sabiedriskajā transportā, kuru dotē pašvaldības, nepiemēro vietvaru noteiktos braukšanas maksas atvieglojumus. “Rīgas satiksme” jau paziņoja, ka biļetes jāiegādājas par pilnu cenu.

Ietilpība

Saskaņā ar Ministru kabineta lemto no 21. oktobra līdz 15. novembrim (neieskaitot) pilsētas un piepilsētas sabiedriskajā transportā pasažieru skaits nedrīkst pārsniegt 50 % no tā ietilpības. Ja transportlīdzeklī tā specifikas dēļ nav iespējams kontrolēt pasažieru iekāpšanu un izkāpšanu, tad jāmarķē sēdvietas, nodrošinot distancēšanās prasību ievērošanu.

Bet reģionālajā sabiedriskajā transportā ietilpība paliek, kā tika noteikts iepriekš, – tā nedrīkst pārsniegt 80% no transportlīdzekļa ietilpības. Pieturvietās ārpus reģionālās nozīmes maršrutu galapunktiem, ja nepieciešams uzņemt pasažierus, ietilpība noteikta 85% apmērā.

Tāpat sabiedriskajā transportā jānodrošina pastāvīga dabiska vēdināšana.

Mājsēdes stundās

Sabiedriskā transporta darbības laiks mājsēdes laikā – no pulksten 20 līdz 5 – netiks ierobežots,

lai primāri nodrošinātu iedzīvotāju, nokļūšanu uz darbu vai dienesta vietu un atpakaļ, kā arī darba pienākumu veikšanu.

Valstspilsētām saglabāta iespēja organizēt sabiedriskā transporta pakalpojumus daļēji drošajā režīmā bez salona ietilpības ierobežojuma.

Biļetes

Savukārt attiecībā uz biļetēm pašvaldības un sabiedriskā transporta pakalpojuma sniedzēji, kuri saņem dotācijas no pašvaldībām, nepiemēro braukšanas maksas atvieglojumus.

Tas attiecas uz pašvaldību noteiktajām atlaidēm.

Bet valsts noteiktos braukšanas maksas atvieglojumus arī turpmāk varēs saņemt visi pasažieri, braucot reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos. Tātad atlaides aizvien būs pieejams personām ar I un II grupas invaliditāti un viņu pavadoņiem tiks nodrošinātas arī valstspilsētu organizētajā sabiedriskajā transportā.

Klikšķināt, lai palielinātu:

Avots: Satiksmes ministrija

"Rīgas satiksme"

Galvaspilsētas uzņēmums "Rīgas satiksme" jau paziņoja, ka no 21. oktobra uzsāks pakāpenisku atlaides atcelšanu un

visiem pasažieriem no 21. oktobra jāiegādājas biļetes par pilnu cenu.

Atlaižu atcelšana notiks automātiski un pasažieri varēs izmantot jau esošos e-talonus (rīdzinieka kartes, skolēna e-kartes, personalizētos un nepersonalizētos e-talonus), tajos ielādējot biļetes par pilnu cenu.

Pasažieri, kuri saņem valsts piešķirto atlaidi – personas ar I vai II invaliditātes grupu, personas līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti un persona, kas pavada personu ar I invaliditātes grupu, vai personu līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti –  neatkarīgi no tā, vai ir vakcinētas vai nav, varēs turpināt sabiedrisko transportu izmantot kā līdz šim, norādīja "Rīgas satiksme".

Pasažieriem, kuri norēķiniem sabiedriskajā transportā izmanto biļetes par pilnu cenu, jaunā kārtība nekādas izmaiņas neievieš. Minētie pasažieri braucieniem, tāpat kā līdz šim, varēs izmantot gan braucienu biļetes, gan stundas biļetes, gan arī mēnešbiļetes.

Mājsēdes stundās sabiedriskā transporta kustība Rīgā tiks pārtraukta pakāpeniski, plānojot, ka, no galapunkta pēdējie reisi varētu izbraukt līdz aptuveni plkst. 21.

KONTEKSTS:

Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot visu laiku augstāko atzīmi, medicīnas nozarē izsludināja ārkārtējo situāciju. Mediķi cēla trauksmi par tūlītēju nepieciešamību pēc stingriem ierobežojumiem valstī.

Vēlāk valdība lēma valstī no 11. oktobra uz trim mēnešiem izsludināt ārkārtējo situāciju, kas Covid-19 pandēmijā ir jau trešā reize. 

Tomēr nedēļu vēlāk, redzot, ka vīrusa izplatība aug un Latvija ir pirmajā vietā pasaulē Covid-19 izplatības ziņā, vienojās no 21. oktobra līdz 15. novembrim ieviest tā dēvēto "lokdaunu" un mājsēdi. Iecerēts, ka pēc tās ikdienas gaitas plašāk varēs atsākt tā dēvētajā "zaļajā režīmā", proti, ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Tikmēr slimnīcās turpina strauji augt stacionēto skaits, tādēļ pārtraukta plānveida stacionāro veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana, izņemot atsevišķus pakalpojumus. Tiek arī meklēta iespēja atvērt papildu gultas Covid-19 slimniekiem un plānota rīcība krīzes scenārijā, kad ar Covid-19 slimniekiem aizņemto gultasvietu skaits sasniegtu 3000. Tādā gadījumā pie slimnīcām paredzēts izvietot moduļa tipa ēkas Covid-19 slimnieku ārstēšanai. Gultas plānots izvērst arī citviet, piemēram, sanatorijās un privātajās medicīnas iestādēs, bet kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem paredzēta hospitāļa izveide.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti