Rinkēvičs: Valdībā turpina diskutēt par negatīvu Covid-19 testu prasību ieceļotājiem

Valdībā turpinās diskusijas par to, ka visiem iebraucējiem Latvijā jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests, Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" teica ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Jaunā Vienotība").

Pēc politiķa teiktā, pašlaik jāvienojas par to, pirms cik stundām testam jābūt veiktam, bet konceptuāli prasībai ir atbalsts.

Negatīvus testus prasīs ne tikai aviopasažieriem, bet arī jūras un sauszemes satiksmē. Rinkēvičs paskaidroja, ka testu uzrādīšana neatcels pašizolāciju.

Jau 2. janvārī atsākta aviosatiksme ar Lielbritāniju, un personām, kas ierodas Latvijā no Lielbritānijas, lidostā jāveic Covid-19 tests. To var neveikt, ja dokumentēti apliecina, ka ir izslimojusi Covid-19 vai tuvāko 72 stundu laikā jau veikusi testēšanu.

Atbildot uz jautājumu par to, vai vajadzēja atļaut lidojumus no Lielbritānijas, kur attīstījies jauns un lipīgāks koronavīrusa paveids, Rinkēvičs teica, ka aizliegumam nebūtu nozīme, jo vairums Eiropas valstu vēlas uzturēt satiksmi ar Lielbritāniju. Ja neaizliedz visus lidojumus, tad ir iespējams no Londonas aizlidotu uz kādu citu valsti, lai iekļūtu Latvijā. Tādējādi negatīva Covid-19 testa prasība esot daudz efektīvāka, lai neielaistu valstī slimniekus.

Vēl arī ministrs ir pārliecināts, ka galvenā cīņa ar Covid-19 ir tepat Latvijā.

"Pieņēmums, ka, slēdzot robežas, pandēmija tiks apturēta, ir maldīgs. Tas ir jārisina šeit Latvijā," sacīja ministrs, norādot uz vakcināciju pret Covid-19, kā arī cītīgāku ierobežojumu ievērošanu.

Pašlaik valdībā nav bijusi diskusija par robežu slēgšanu, kas būtu ekonomiski nelabvēlīga. Arī eksperti to neesot rosinājuši.

KONTEKSTS:

Izvērtējot informāciju par jauna Covid-19 paveida izplatīšanos Lielbritānijā, valdība pēc Satiksmes ministrijas ierosinājuma nolēma no 21. decembra līdz 1. janvārim pārtraukt starptautiskos pasažieru pārvadājumus ar Lielbritāniju.  Lielbritānijā esošos tautiešus lūdza necensties pamest pašreizējo atrašanās valsti, bet dažiem desmitiem cilvēku, kuri atbilda stingriem kritērijiem, 28. decembrī organizēja repatriācijas reisu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti