Rīgas pieturās parādīsies pirmie 15 elektroniskie tablo

Atsevišķās Rīgas sabiedriskā transporta pieturās drīzumā testa režīmā sāks darbu pirmie elektroniskie tablo – žurnālistiem pastāstīja „Rīgas satiksmes” valdes loceklis Jānis Meirāns.

Meirāns skaidroja, ka uzņēmums neplāno turpināt daudzu apsmaidīto papīra tablo izgaismošanas projektu, bet sāks pilotprojektu elektroniskajiem tablo, kuros būs redzams reālais transportlīdzekļa pienākšanas laiks.

Paralēli tam tiks attīstīta arī mobilā lietotne ar šādiem pašiem datiem.

„Pilotprojektā tablo būs 15 noslogotākajās vietās, kur cilvēki maina transportlīdzekļus un viņiem ir svarīgi zināt šo laiku. Būs arī reāla laika aplikācija, ko mēs sagaidām šovasar. Tablo [pilotprojekts] varētu ilgt 6 – 9 mēnešus, lai mēs varētu saprast, kā tie uzvedas dažādos gadalaikos,” pastāstīja Meirāns.

Pirmais tablo jau uzstādīts tramvaju pieturā “13.janvāra iela”. 

„Rīgas satiksmes” valdes loceklis Jānis MeirānsMāra Rozenberga

  „Rīgas satiksmes” pārstāvis arī atklāja, ka daļa būs „Rīgas satiksmes” tablo, bet daļa – trešo pušu jeb piegādātāju tablo: “Mēs viņiem nodrošināsim elektrības pieslēgumu. Viņi liek dažādus savus tablo, un mēs skatāmies, vai tie ir labāki, sliktāki, un pētām tos dabā. (..) Divu mēnešu laikā jābūt, ka tie visi jau būs uzstādīti un pilnībā operacionāli. (..) Tad jau uz šiem pilotprojekta datiem mēģināsim sataisīt investīciju plānu, kurās vietās un kādos termiņos ir jāuzstāda šie tablo.”

  KONTEKSTS:

  Iepriekš kritiku bija izpelnījies “Rīgas satiksme” jauninājums vairākās pieturās kustības sarakstus aprīkot ar lampiņu un podziņu, lai sarakstu izgaismotu. Tika kritizēta gan vecmodīga pieeja pieturu modernizēšanai, gan ievērojamās izmaksas, jo vienai pieturai tās sasniedza 4300 eiro.

  2 komentāri
  Anonīms lietotājs 35944
  Kāpēc vēl būtu jāpēta? Rietumeiropā tā ir ikdiena- vajag izvēlēties labāko. Londonā tablo ir novietots zem pieturviets nojumes. Attēlā redzamais savrupais neizskatās pārliecinoši.
  Anonīms lietotājs 18959
  Tad jau tā pogoa pērn bija ļoti svarīga. Gan jau kāda konsultanta veikums.
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti