Pētersalas ielā Rīgā sabrucis grausts; atjaunota apturētā tramvaju kustība posmā uz Sarkandaugavu

Pirmdien, 18. martā, Rīgā, Pētersalas ielā, sabrucis avārijas stāvoklī esošs nams, tādēļ uz laiku tika apturēta 5. tramvaja maršruta kustība posmā uz Sarkandaugavu. Valsts policija vēlāk informēja, ka transportlīdzekļu kustība, tostarp tramvaja, Pētersalas ielā pēc plkst. 22 ir atjaunota.

Rīgas pašvaldības uzņēmuma "Rīgas satiksme" pārstāve Baiba Bartaševiča-Feldmane informēja, ka 5. maršruta tramvaja kustība posmā uz Sarkandaugavu pirmdien pēcpusdienā tika apturēta tā iemesla dēļ, ka sabrukušās mājas drupas ir noklājušas sliežu ceļu.

5. maršruta tramvajs kursēja maršrutā Iļģuciems–Ausekļa iela–Iļģuciems.  

"Rīgas satiksme" bija norīkojusi kolēģus, kuri apbraukā pieturas, lai slēgtajā posmā informētu pasažierus par izmaiņām 5. maršruta tramvaja kustībā.

Valsts policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka, ēkai grūstot, neviens nav cietis.

Posmā no Rūpniecības ielas līdz Katrīnas ielai tika slēgta automašīnu un tramvaju kustība, kas atjaunota pēc plkst. 22, informēja policijā.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) informācija liecina, plkst. 17.11 dienests saņēma informāciju, ka Pētersalas ielā Rīgā no neapsaimniekotas ēkas atdalās konstrukcijas, radot apdraudējumu.

Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu neapsaimniekotas ēkas ārsiena ir sagāzusies, apdraudot blakus esošās automašīnas. Par notikušo informēta Rīgas pašvaldība un "Rīgas satiksmes", kuras pārstāvji ieradās notikuma vietā.

Ugunsdzēsēji glābēji apsekoja un ierobežoja teritoriju, kā arī pārvietoja trīs automašīnas. Rīgas domes pārstāvji tālāk organizēs ēkas demontāžu. Plkst. 19.18 ugunsdzēsēji glābēji darbu notikuma vietā beidza.

Rīgas domē informēja, ka patlaban būvnieki ir ieradušies objektā un veic bīstamības novēršanu. Sabrukušā nama demontāžas darbi turpinās; tie plānoti līdz plkst. 24.

VUGD informēja, ka 2021. gada sākumā izcēlās ugunsgrēks privātīpašumā esošā ēkā Pētersalas ielā, pašvaldība sniedza iedzīvotājiem visu iespējamo sociālo palīdzību. Ņemot vērā, ka ēkas īpašnieks pats nespēja to sakārtot, pašvaldība pieņēma lēmumu par grausta piespiedu sakārtošanu.

Pēc nepieciešamo saskaņojumu saņemšanas, kas bija saistīti ar ēkas kultūrvēsturisko vērtību, 2023. gada beigās tika izsludināts iepirkums ēkas nojaukšanai. Šā gada martā tika noslēgts līgums par nojaukšanas veikšanu un bija plānots tos sākt tuvāko dienu laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti