Dienas ziņas

Krievija atvieglo ierobežojumus, Covid-19 neatkāpjas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Pasažieri Valmierā lieto sejas un deguna aizsegus

Rīgā transportā nesteidz lietot sejas aizsegus; Valmierā cilvēki cītīgāki

Rīgā otrdien, 12. maijā, liela daļa iedzīvotāju ignorēja prasību obligāti lietot sejas aizsegus sabiedriskajā transportā, tādā veidā apdraudot gan sevi, gan līdzcilvēkus. Savukārt Valmierā bija novērojams, ka cilvēki jaunos noteikumus ievēro cītīgi.

Rīgas pašvaldība aicina iedzīvotājus ārkārtas situācijas laikā rīkoties atbildīgi un lietot aizsardzības līdzekļus, pārvietojoties sabiedriskajā transportā, uzsvērts pašvaldības paziņojumā medijiem.

Pašvaldība atgādina, ka prasība noteikta, lai pēc iespējas mazinātu Covid-19 izplatības riskus. Mutes un deguna aizsegs jālieto gan tramvajos, gan trolejbusos, gan autobusos. Brauciena laikā muti un degunu var aizsegt ar respiratoru, masku, šalli vai lakatu.

Lai informētu un atgādinātu pasažieriem par jauno kārtību, sabiedriskajā transportā ir balss paziņojumi latviešu, krievu, kā arī angļu valodās. Par jauno kārtību atgādina arī kontrolieri. Gadījumā, ja kāds pasažieris brauciena laikā nebūs aizsedzis muti un degunu, kontrolieri to lūgs izdarīt.  

Valmierā lielākā daļa pasažieru jauno prasību otrdien ievēroja, tomēr netrūka arī tādu, kas to ignorēja.

Autobusā Valmiera – Mūrmuiža satiktie pasažieri atzīst, lietot sejas maskas nav diez ko ērti, tomē,r ja tas pasargā no saslimšanas, tad prasība jāievēro visiem. 

KONTEKSTS:

Ārkārtējā situācija Latvijā Covid-19 dēļ pagarināta līdz 9. jūnijam, bet ir mīkstināti iepriekš noteiktie striktie ierobežojumi - tai skaitā atļauta pulcēšanās līdz 25 cilvēku lielām grupām, ievērojot divu metru distanci. Ierobežojumu atvieglojumi stājušies spēkā no 12. maija.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti