Dienas ziņas

Brīvības piemineklis fotogrāfijās

Dienas ziņas

Līdz šim lielākais COVID-19 slimnieku skaits

Rīgā Lāčplēša dienu atzīmē klusināti

Rīgā klusināti atzīmē Lāčplēša dienu

Bez tradicionālajiem svinīgajiem pasākumiem, bet ne mazāk sirsnīgi. Tā Rīgā tika atzīmēta Lāčplēša diena. Lai arī cilvēki aicināti palikt mājās, bez burzmas un steigas Brāļu kapos pie Mātes Latvijas tēla nogūla ziedi un sveces.

Lāčplēša dienas pasākumi trešdien, 11. novembrī, kā ierasts, sākās ar dievkalpojumu. Taču atšķirībā no citām reizēm pirmo reizi svētbrīdis notika Doma baznīcas dārzā un uz to aicināti tikai daži bruņoto spēku un sabiedroto pārstāvji.

“Manā pieredzē tas ir pirmo reizi, jo – kāpēc noturēt ārā, ja var dievnamā. Bet šogad ir tā, ka drošāk un labāk ir ārā,” pastāstīja Rīgas Doma draudzes mācītājs Elijs Godiņš.

Brāļu kapos pie Mātes Latvijas tēla valsts augstākās amatpersonas nolika ziedus ar 15 minūšu intervālu.

Foto: Lāčplēša diena Brāļu kapos

“Mums visiem ir zināmi pienākumi, kurus lielākā daļa izpilda, un esmu par to visiem pateicīgs. Mums ir zināmas grūtības šodien, bet karavīru piemērs dod mums iedvesmu,” sacīja Valsts prezidents Egils Levits.

“Ja mūsu senči varēja fiziski izcīnīt uzvaru, tad mēs tādu nieka lietu kā pandēmija uzveiksim. Jaukus svētkus visiem!” vēlēja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”).

Šogad Brāļu kapos valda klusums, cilvēki atnāk, noliek ziedus un dodas prom. Viņu vidū arī vairāku skolu skolēni. “Esmu atnācis pieminēt kritušos, kas cīnījās par mūsu valsti. Un mēs varam priecāties, ka dzīvojam brīvā valstī,” sacīja skolnieks Harijs.

Lāčplēša dienā īpaši tiek godināti mūsu valsts bijušie un tagadējie aizstāvji – karavīri un zemessargi.

Foto: Lāčplēša diena pie P. Zolta pieminekļa Kauguros 

LTV kolēģis Raivo Freimanis arī ir zemessargs, lēmumu viņš pieņēmis pēc pārdomām, vai spēs savienot operatora darbu ar dienestu Zemessardzē: “Šis laiks ir tāds pārdomu brīdis, kad tu novērtē, ko iepriekšējās paaudzes mūsu labā ir darījušas. Tas ir prātam neaptverami, ka jaunieši pirms 100 gadiem, spītējot salam, cīnījās par mūsu valsts neatkarību.”

Lai arī Lāčplēša diena šogad tiek atzīmēta pieklusināti, ikviens tiek aicināts kritušo brīvības cīnītāju piemiņu godināt, iededzot māju logos svecītes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti