Sadaļas Sadaļas

Rēzeknē pamazām pieaug vakcinācijas pret Covid-19 temps

Latvijā, salīdzinot ar maiju, kad cilvēki aktīvi devās vakcinēties, joprojām vakcinācijas temps ir zems. Taču tuvojoties rudenim, pamazām gan tas pieaug, to secina arī Rēzeknes vakcinācijas centrā.

Rēzeknē pamazām pieaug vakcinācijas pret Covid-19 tempsLāsma Zute-Vītola

Rēzeknē pie vakcinācijas centra durvīm jau no rīta, deviņos ir izveidojusies neliela cilvēku rinda. Tajā gaida vairāk nekā desmit cilvēku. Deviņos vakcinācijas centrs sāk darboties, tomēr rinda nepaliek mazāka, jo nāk klāt jauni, kuri izlēmuši, ka ir jāvakcinējas.

"Darba dēļ, jā. Jo es bieži ceļoju uz ārzemēm, un šobrīd tā vakcīna ir vajadzīga."

Iemesli, kādēļ cilvēki tieši tagad izlemj, ka tomēr vakcinēsies, ir dažādi. Kāds ir izslimojis Covid-19, un tādēļ ātrāk nav bijusi nepieciešamība to darīt. Citi saprot, ka bez vakcinēšanās tomēr neiztikt, lai gan cerēja, ka situācija ar saslimšanu mainīsies.

"Nekas neizmainījās, tāpēc nav citas iespējas, jo es esmu skolotāja, līdz septembrim vajag vakcinēties. Nebūs vienalga nekāda cita izvēle, viss būs tā, ka bez vakcīnas nekur nevarēs doties."

"Vajag ceļot un tas atvieglo drusku procedūru pēc teorijas. Cerēsim, ka tā būs. Bet nogaidījāt tik ilgi, jo šaubījāties? Ir daudz dzirdēts no tuviem cilvēkiem, kas ir jau potējušies, par blaknēm un negribējās riskēt, bet tagad ir nepieciešamība lidot, un tas tomēr atvieglo to."

"Tāpēc, ka jau tuvojas tā sezona, kad sāks progresēt, tāpēc vajag. Likās, ka jau viss, ka mēs būsim no šīs pandēmijas vaļā, bet, kā liecina dati, nekur mēs netiekam tālāk."

Rindā stāv kāds vīrietis, kurš gan pats, gan sieva ir pārslimojuši ar Covid-19, vīrietim slimošana bija bez simptomiem, nolēma vakcinēties vien tādēļ, ka baidās pazaudēt darbu, citādi to nedarītu.

"Darba dēļ, pa jaunajiem likumiem, ko domā iztaisīt bez vakcinācijas nedos darbu, es jau 45 gados divus gadus darbu meklēju, tagad man pāri 60 darbu dabūt nav iespējams, es uz dzelzceļa strādāju, mums septembrī būs samazinājums, un var palikt bez darba."

Sieviete nolēmusi atbraukt, jo baidās, ka par vakcinēšanos drīzumā varētu būt jāmaksā.

"Izlēmām tagad, jo runā, ka vēlāk būs maksas, mēs bez darba, kamēr ir par velti, izmantosim to."

Valentīna uz vakcinācijas centru atvedusi savu kaimiņieni, pati jau ir vakcinējusies, un tagad jūtas drošāk.

"Nekādu blakusefektu nebija, gan pēc pirmās, gan otrās devas viss ir labi!"

Arī kaimiņiene, kas gados vecāka, saprot, ka vakcinēties tomēr vajag.

"Bērni uzstāj, un pašai arī šķiet, ka vajag, lai būtu labāk. Tā saka, ka saslimsi, ka vari arī neizveseļoties. Bērni visi ir jau vakcinējušies, es tikai viena palikusi tāda."

Rēzeknes slimnīca kopumā ir veikusi ap 19 000 vakcinācijas pret Covid-19, maijs un jūnijs bija aktīvākais laiks – vidēji maijā tika izlietotas 280 vakcīnas dienā, jūnijā pāri par 300. Vakcinācijas centrs izbrauc arī uz skolām, uzņēmumiem, sociālās aprūpes centriem, kā arī piedalās vakcinācijās, kas tiek organizētas gadatirgos.

"Jūlijā jāatzīst, ka temps ir krities, vidēji dienā ir 200 vakcīnas, varbūt iemesls ir tas karstais laiks, cilvēki ir nedaudz sabijušies no pašsajūtas, kāda būs pēc tās vakcinācijas karstajā laikā, bet, jāatzīst, ka nokrītoties lielajam karstumam arī ir aktivizējušies cilvēki. Un pēdējās nedēļas laikā vakcinācijas ir palielinājušās," skaidro Liela mēroga vakcinācijas centra Rēzeknē koordinatore Elita Cīrule.

No svētdienas, 1.augusta, stājas spēkā izmaiņas, kas paredz, ka turpmāk Covid-19 testēšanu pasākumu apmeklēšanai un dažādu pakalpojumu saņemšanai varēs veikt tikai par maksu. Tas gan neattiecas, ja ir aizdomas par saslimšanu, tad epidemioloģiskajai izmeklēšanai laboratorisko testēšanu tāpat kā līdz šim apmaksās no valsts budžeta līdzekļiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt