Visā Latvijā reģionālajās slimnīcās trūkst strādājošo; mēģina piesaistīt ar reklāmām un elastīgu darbalaiku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Lielāku vai mazāku darbinieku trūkumu izjūt slimnīcās visā Latvijā. Slimnīcas gan uz notiekošo reaģē un plāno, kā nodrošināt nepieciešamo darbinieku apjomu, lai nerastos situācija, ka tiek izvietotas jaunas pacientu aprūpes gultas, bet nav darbinieku, kas strādā.

Slimnīcās strādājošo trūkst visā Latvijā
00:00 / 02:47
Lejuplādēt

“Situācija ir saspringta tieši cilvēkresursu dēļ, jo gultas jau var nopirkt un skābekļa balonus var nopirkt, bet ārstus un māsas, un māsu palīgus nevar tā vienkārši nopirkt nedēļas laikā,” darbaspēka situāciju Vidzemes slimnīcā raksturoja tās pārstāve Benita Brila.

Slimnīcā skaidroja – situācija nav kritiska, bet ir ļoti saspringta, jo darbinieku trūkst. Lai situāciju uzlabotu, risinājumu nav daudz – vienkārši jādara viss, lai piesaistītu darbiniekus, tostarp jau pensijā aizgājušos.

“Mēs, protams, arī esam izsludinājuši vakances gan māsām, gan māsu palīgiem, medicīnas asistentiem. Esam uzrunājuši pensionētos medicīnas darbiniekus, kuri varbūt vēlētos atgriezties un palīdzēt šajā situācijā tikt galā un kvalitatīvi aprūpēt pacientus.

Cilvēkresursi ir tas smagākais, grūtākais, vājākais posms,” atzina Brila.

Arī Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī izjūt darbinieku trūkumu. To risina, aktīvi meklējot papildspēkus.

“Mēs pirmkārt paši aktīvi meklējam. Mēs arī aktīvu kampaņu bijām izvērsuši sociālajos tīklos un reklamējāmies. Mums atsaucās cilvēki. Mēs jau tādā ziņā elastīgi – nav jau tā, ka jāpamet darbs kādam ir. Kaut vai vienu dienu atnāk nedēļā vai pēc iespējām. Mēs arī elastīgi savā pusē plānojam tos laikus. Un ir tādi, kas pēdējā laikā aktīvi veselības aprūpē nestrādā, bet, ja viņiem ir atbilstoša izglītība un iemaņas, viņi jau var strādāt,” pastāstīja slimnīcas valdes priekšsēdētājs Juris Lācis.

Sarakstu ar speciālistiem, kuri Covid-19 laikā piekrituši atgriezties veselības aprūpes jomā, slimnīca saņēmusi arī no Veselības inspekcijas. Tajā bijuši četri cilvēki, tomēr Juris Lācis norādīja – arī tas ir milzu atbalsts. Ziemeļkurzemes reģionālajai slimnīcai ir arī filiāle Talsos.

Lācis pastāstīja, ka Talsos situācija ar darbaspēku ir vēl nedaudz sarežģītāka: “Talsos ir filiāle, un tā ir mazāka. Pamatā Ventspilī ir koncentrēti gan speciālisti, gan atbalsta personāls. Jāsaprot, ka Ventspilī Covid-19 nodaļa darbojas jau no pagājušā gada. Šeit jau cilvēki ir pieraduši strādāt šādos apstākļos. Talsos mēs tikai nākošnedēļ plānojam atvērt desmit gultas, un tur dažādi organizatoriskie darbi ir nepieciešami.”

Tomēr problēmas, ar kurām saskaras slimnīcās Talsos, Ventspilī un Valmierā, ir aktuālas visā Latvijā, jo darbinieku trūkst visur. Un atkal un atkal tiek atkārtots, ka

gultu un aparatūras nodrošināšana nav problēma. Tomēr no tā nav jēgas, ja nav cilvēku, kas ar to visu var strādāt.

 

KONTEKSTS:

Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot visu laiku augstāko atzīmi, medicīnas nozarē izsludināja ārkārtējo situāciju. Mediķi cēla trauksmi par tūlītēju nepieciešamību pēc stingriem ierobežojumiem valstī.

Covid-19 krīzes scenārijā, kad ar Covid-19 slimniekiem aizņemto gultasvietu skaits sasniegtu 3000, Latvijā pie slimnīcām paredzēts izvietot moduļa tipa ēkas Covid-19 slimnieku ārstēšanai. Gultas plānots izvērst arī citviet, piemēram, sanatorijās un privātajās medicīnas iestādēs, bet kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem paredzēta hospitāļa izveide.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti