Pusi no pašvaldību piemaksām sociālajiem darbiniekiem rosina apmaksāt valstij

Labklājības ministrija (LM) rosina no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem par laiku no 2020. gada 1. decembra līdz 2021. gada 30. jūnijam kompensēt 50% no tām piemaksām, ko pašvaldības veic sociālo pakalpojumus sniedzošo institūciju aprūpes darbiniekiem, kuri iesaistīti vīrusa skarto klientu aprūpē, informēja ministrijā.

LM ir ierosinājusi veikt grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldes likumā, jo uzskata, ka krīzes laikā ir nepieciešams motivēt aprūpes procesā iesaistītos darbiniekus.

“Aicinu arī pašvaldības novērtēt savus darbiniekus un rast iespēju novirzīt papildus finansējumu cilvēkiem, kuri strādā grūtos un bīstamos apstākļos, līdzīgi kā jau tas notiek valsts sociālās aprūpes iestādēs un līgumiestādēs. Ir svarīgi motivēt darbiniekus, lai nodrošinātu nepārtrauktu pakalpojumu sniegšanu, un izmantot iespēju, ka valsts piedalās piemaksu līdzfinansēšanā,” sacīja labklājības ministre Ramona Petraviča ("KPV LV").

Sociālo pakalpojumu ar izmitināšanu (sociālās aprūpes centrs, pansija, patversme, naktspatversme, krīzes centrs, dienas aprūpes centrs, aprūpe mājās, aprūpētā dzīvesvieta, grupu dzīvoklis, īslaicīga sociālā aprūpe, t.sk. atelpas brīdis) specifika ir tā, ka tajos pakalpojumu saņem klienti, kuriem ir nepieciešama aprūpe, uzraudzība un pastāvīga personāla klātbūtne, tāpēc šo pakalpojumu sniegšanu nedrīkst pārtraukt.   

Turklāt aptuveni 70% sociālās aprūpes centru klientu ir būtiski vai pilnībā atkarīgi no aprūpētāju palīdzības. Aptuveni 40% no centru klientiem ir personas ar demenci, kurām nepieciešama pastiprināta uzraudzība. Tāpēc šo sociālo pakalpojumu sniedzēju darbinieki – aprūpētāji, sociālie aprūpētāji, medmāsas un sociālie darbinieki – ikdienā ir iesaistīti Covid-19 inficēšanās seku likvidēšanā. Bez tam bieži viņiem nākas strādāt ar Covid-19 pozitīviem klientiem vai kontaktpersonām, un tāpēc viņi ir pakļauti paaugstinātam riskam inficēties, norādīja ministrijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt