Sadaļas Sadaļas

Prokurors izsaka Ušakovam brīdinājumu par kavēšanos skatīt opozīcijas rosinātās NĪN atlaides

Rīgas domas priekšsēdētājam Nilam Ušakovam ("Saskaņa") izteikts prokurora brīdinājums par likuma pārkāpuma nepieļaujamību, savlaicīgi neizskatot normatīvajos aktos paredzētajā kārtībā iesniegto lēmumu projektu par nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atvieglojumu piešķiršanas kartību pilsētā, informēja prokuratūrā.

Ģenerālprokuratūras Personu un valsts tiesību aizsardzības departamentā tika izskatīts vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda (Nacionālā apvienība) iesniegums par Rīgas domes priekšsēdētāja rīcības tiesiskumu Rīgas domes 2018. gada 5. novembra ārkārtas sēdē.

Veicot prokurora pārbaudi, tika konstatēts, ka Ušakovs nav rīkojies atbilstoši Rīgas pilsētas pašvaldības nolikumam. 5. novembra ārkārtas sēdē, kas tika sasaukta pēc domes deputātu pieprasījuma un kuras darba kārtībā bija paredzēts izskatīt grozījumus noteikumos par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kartību pilsētā, Ušakovs izsludināja pārtraukumu uz nenoteiktu laiku. Lēmuma projekts tika izskatīts un noraidīts tikai 5. decembra domes sēdē.

Pārbaudes laikā gan netika konstatēts, ka Ušakovs būtu radījis kaitējumu, par kuru Krimināllikumā paredzēta atbildība, jo rezultātā dome pieņēma noraidošu lēmumu. Vienlaikus citos apstākļos, pie citāda domes lēmuma var tikt radīts arī tāds kaitējums, kas var veidot Krimināllikuma 317.pantā paredzētā "Dienesta pilnvaru pārsniegšana" noziedzīgā nodarījuma sastāvu ar tam sekojošo kriminālatbildību.

KONTEKSTS:

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), pamatojoties uz 8. novembrī saņemto Rīgas domes Nacionālās apvienības frakcijas iesniegumu, bija aicinājusi Ģenerālprokuratūru pārbaudīt, vai Ušakova rīcībā, nosakot komiteju un domes sēžu darba kārtību, nav saskatāmas ar likumu aizliegtās  dienesta pilnvaru pārsniegšanas pazīmes.

Ministrijā skaidroja, ka pārtraukuma izsludināšanu uz nenoteiktu laiku spēkā esošie normatīvie akti neparedz. Turklāt nav paredzētas arī iespējas mēram vienpersoniski grozīt izsludināto komitejas darba kārtību, un komitejas sēdē bija jāizskata visi jautājumi, kas tika izsludināti un nosūtīti deputātiem iepazīties.

Ušakovs skaidroja, ka valdības izveidošana kavējas un tāpēc nav zināms, kad būs pieņemts valsts budžets, un attiecīgi par pilsētas budžetu varēs lemt tikai pēc valsts budžeta akceptēšanas. Jau no paša sākuma mērs neesot gribējis iekļaut jautājumu par nekustamā īpaša nodokļa atvieglojumu piešķiršanu komitejas darba kārtībā, bet sākotnēji izsūtītajā darba kārtībā tas palicis referentes kļūdas dēļ. Turklāt kļūda bija pamanīta, un pēc tam izsūtīta labotā darba kārtība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt