Panorāma

Zaļā gaisma vilcienu iepirkumam

Panorāma

ASV atjauno sankcijas pret Irānu

Nelemj par NĪN atvieglojumiem zemei

Sēdi par opozīcijas prasītajām īpašuma nodokļa atlaidēm Ušakovs sāk ar pārtraukuma izsludināšanu uz nezināmu laiku

Pirmdien, 5. novembrī, Rīgas dome aizvadīja, iespējams, īsāko sēdi šajā sasaukumā. Pēc opozīcijas aicinājuma sasauktajā ārkārtas sēdē bija plānots skatīt Nacionālās apvienības deputāta Jurģa Klotiņa priekšlikumu savrupmāju īpašniekiem piešķirt 50% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim, bet domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs ("Saskaņa") sēdi  sāka, izsludinot pārtraukumu uz nezināmu laiku.

Nils UšakovsEdgars Kupčs

  Ušakovs norādīja, ka lēmuma projektam nav pievienotas vīzas no atbildīgajām institūcijām, kā arī nav aprēķināta budžeta ietekme. Tāpat viņš teica, ka ieceri vajadzētu piedāvāt kopā ar budžeta grozījumiem vai arī uz 2019. gada budžetu. Grozījumus budžetā šonedēļ skatīšot trešdien.

  "Nekas neliek steidzīgi pieņemt šos lēmumus, jo jebkurš lēmums par nekustamā īpašuma nodokli un par atlaidi tik un tā stāsies spēkā nākamgad," teica Ušakovs.

  Ieceres autors Klotiņš pēc sēdes atzina, ka precīzu ietekmi uz budžetu parasti varot novērtēt tikai tad, kad atvieglojumi stājas spēkā un tos reāli piemēro.

  Daudziem privātmāju īpašniekiem nodokļu slogs kļuvis nepanesams

  Lielu daļu vēsturisko savrupnamu tādās Rīgas apkaimēs kā Teika, Vecāķi un Mežaparks apsaimnieko šo namu vēsturisko īpašnieku mantinieki. Mežaparka attīstības biedrības valdes loceklis Kaspars Gailītis dzīvo 1934.gadā būvētā namā, ko 90.gados ģimene privatizēja. Par zemi ap namu gadā jāmaksā pusotrs procents no zemes kadastrālās vērtības.

  "Tas aprēķins ir apmēram no 100 000 kadastrālās vērtības, piemēram, šai ēkai piesaistītam zemes gabalam, tie ir 1600 eiro," skaidroja Gailītis.

  Mežaparka attīstības biedrībā apvienojušies 80 namu īpašnieki, no viņiem lielākā daļa lielos namus nav cēluši paši, bet gan pārņēmuši no vecākiem un vecvecākiem. Ņemot vērā vēsturisko mantojumu un to, ka daudzviet lepnos rajonos īpašumus izpērk ārzemnieki, radies jautājums par to, vai būtu paplašināms nodokļu atvieglojumu saņēmēju loks.

  Patlaban nodokļa atvieglojumi pienākas dažādām sociālajām grupām, piemēram, senioriem, personām ar invaliditāti.

  Rīgas domes ārkārtas sēdē pirmdien bija paredzēts lemt arī par nodokļa atvieglojuma piemērošanu zemei ap tiem savrupnamiem, ko personas manto.

  Patlaban pusotru procentu augstā nodokļa likme Rīgā esot augstākā visā valstī, saka ieceres autors.

  "Tas ir mīts, ka domā, ka cilvēki, kuriem ir savrupmāja, ka viņi ir turīgi, viņi visu var samaksāt. Viss ir kārtībā. Nē, tā nav," uzsvēra Klotiņš.

  Aplēšu par to, cik cilvēkus iepriekš minētā problēma skar, gan viņam nav.

  Iepriekš oktobra vidū šis jautājums jau bija iekļauts Finanšu komitejas darba kārtībā, bet pirms sēdes no tās pazuda bez paskaidrojumiem. Tāpēc opozīcija savāca parakstus ārkārtas domes sēdei. 

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti