Dienas ziņas

Piedāvā jaunu apmācību audžuvecākiem

Dienas ziņas

Sākas Karjeras nedēļa

Ārzemju brīvprātīgie Preiļu Brīvajā skolā

Preiļu Brīvajā skolā 10 mēnešus strādās ārvalstu skolotājas

Preiļu Brīvā skola ar alternatīvu mācību procesu darbojas otro mācību gadu, un šogad tajā ir 21 skolēns. Pirmo reizi skolas vadība nolēmusi piedalīties brīvprātīgā darba projektā un uzņem divas jaunietes no Nīderlandes un Vācijas. Jaunietes Preiļu novadā dzīvos 10 mēnešus. 

Else ir no Nīderlandes un veic brīvprātīgo darbu Preiļu brīvajā skoliņā. Viņa ir sākumskolas skolotāja. Taču Nīderlandes darba tirgū šobrīd nav liels pieprasījums pēc pedagogiem, tāpēc viņa praksi izvēlējās gūt Latvijā "Erasmus+" programmā "Eiropas brīvprātīgais darbs."

"Pagājušajā vasarā es absolvēju skolu un kļuvu par sākumskolas skolotāju. Nīderlandē nav daudz vakanču skolotāju darbam. Tagad es strādāju savā profesijā un varu iepazīt skolas Latvijā. Tā var būt noderīga pieredze, ko paņemt mājās. Tas palīdzēs man kļūt par labāku skolotāju," saka Else Bontenbala.

Aizvien vairāk jauniešu vecumā no 17 līdz 30 gadiem iesaistās brīvprātīgā darba kustībā, gūstot starptautisku darba pieredzi. Preiļu Brīvās skolas kolektīvu šajā mācību gadā papildinājušas divas jaunietes - arī Lēne Bekerte no Vācijas:

"Es pabeidzu skolu Vācijā un izlēmu paņemt pārtraukuma gadu, lai pilnveidotos tajās lietās, kas man patīk, gūt pieredzi, iemācīties dzīvot. Vācijā skolā tu nevari izpaustie individuāli. Tagad man ir laiks darīt lietas, kas man patīk."

Viens no Preiļu Brīvās skolas mērķiem ir attīstīt bērnu kompetences un prasmes mākslā un mūzikā jau agrā vecumā. Brīvprātīgo iesaiste mācību procesā ir liels piedzīvojums gan audzēkņiem, gan arī mācībspēkam. Jau pēc viena sadarbības mēneša ievērojami uzlabojusies angļu valoda, secina Preiļu Brīvās skolas direktore Ilona Indriksone:

"Valodas ir tas instruments, kas atver mūsu bērniem, jauniešiem durvis uz pasauli. Viņas ļoti daudz ko var dot, jo viņām ir pieredze no savām skolām, savām valstīm, no Nīderlandes un Vācijas mēs pieredzi varam iegūt."

Brīvās skoliņas direktore atzīst, ka izglītības iestādēm būtu vairāk jānovērtē brīvprātīgo devums arī jauniešu kompetenču pilnveidošanā, pirmkārt jau valodu zināšanu, kā arī komunikācijas prasmju apguvē. Piemēram, šeit Preiļu mazie ķipari jau apguvuši sarunvalodas pamatus piecās valodās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti