Dienas ziņas

Daugavpils klubu apķēpā ar agresorvalsti slavējošu uzrakstu

Dienas ziņas

Rīgā iebraucot Daugavā, gājis bojā cilvēks

LU Rīgas Medicīnas koledžā apgūst kara medicīnu

Rīgas Medicīnas koledžā apgūst kara medicīnu – interese ir liela

Karš Ukrainā ieviesis lielas korekcijas arī visās Latvijas medicīnas izglītības programmās. Ārstu palīgi, kuri šajā vasarā absolvēs Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledžu, jau būs apguvuši līdz šim netipisku jomu – militāro medicīnu. Interese par šo programmu ir tik liela, ka programmas "Erasmus" projekta ietvaros Rīgā kara medicīnu apgūst arī studenti no Lietuvas, Polijas un Čehijas.  

Intensīvo kursu valoda ir angļu, un tajā sazinās mediķi no Latvijas, Lietuvas, Polijas un Čehijas. Viņi apgūst militārās medicīnas pamatus. Iemācās, ka pats galvenais ir parūpēties par savu drošību un pēc tam sekot algoritmam – glābt to, kurš ir izglābjams. Jo visiem kara laukā diemžēl nevar palīdzēt.

Praktiskās nodarbības norit arī uz simt kilogramu smaga manekena, kam ir daudz brūču un kaujā norauta kāja. Lai uzliktu žņaugu, vajag spēku.

Tie ārstu palīgi, kuri koledžu absolvēs šogad, jau būs ieguvuši zināšanas arī kara medicīnā.

Paralēli Latvijas Universitātes Rīgas medicīnas koledža šo programmu piedāvā arī "Erasmus" programmas ietvaros.

"Mēs esam pirmie, kas rīko "Erasmus +" programmu tieši militārajā veselībā. Kad izsūtījām ielūgumus, bija tik liela interese. Esam pat sadalījuši divas grupas, otra sāks septembrī," stāstīja Rīgas Medicīnas koledžas "Erasmus" koordinatore un izglītības projektu vadītāja  Sanita Puncule.

"Galvenais – lai nav piemērošanas. Lai nav reālas situācijas, kad kaut kas jāpiemēro. Lai ir miers. Mēs visi vēlamies mieru," viņa piebilda.

Ārstu palīgi ceturtdien dosies uz Kadagu un tur militāro medicīnu apgūs jau kaujas laukā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti