Aktuāli

"Altum" valdes locekle par atbalsta programmu mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem

Aktuāli

Ielas pārbūvei Jelgava izvēlas lētāko kompāniju, kas nereti vēlāk naudu prasa vēl

Rīgas Domē notiks ārkārtas sēde par deputātu ierobežošanu

Politoloģe: Rīgas domes koalīcijai būtu izdevīgāk meklēt kompromisu par deputātu ierobežojumiem

Konflikts par deputātu darba ierobežojumiem Rīgas domes koalīcijai nav izdevīgs, tāpēc varētu būt sagaidāms, ka tiks meklēts kompromiss, intervijā Latvijas Radio komentēja politoloģe Iveta Kažoka.

Viņa vērtēja, ka tas ir spilgts apliecinājums tam, ka Rīgas dome ar administratīviem paņēmieniem mēģina atrisināt haosu pašas iekšējās procedūrās. “Manuprāt, iemesls, kāpēc opozīcija uzdot tik daudz jautājumu Rīgas domes koalīcijas deputātiem un pašvaldības iestāžu vadītājiem, ir tas, ka savādāk opozīcijai pieejas informācijai nav, it sevišķi par to, kas notiek Rīgas kapitālsabiedrībās,” skaidroja Kažoka. Turklāt domes sēdes tiek sasauktas ļoti spontāni un notiek vēlu vakarā.

Šajā situācijā pēdējo mēnešu laikā vērojama Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai netipiska pretī stāvēšana Rīgas domei. Taču neviena no pusēm neesot ieinteresēta ilgi turpināt šo konfliktu un kādam būs jāpiekāpjas, sacīja Kažoka.

“Man šķiet, ka, skatoties uz dažādu ietekmes resursu sadali, visticamāk, Rīgas dome mēģinās atrast kādu visiem pieņemamu risinājumu,” viņa piebilda.

Politoloģe skaidroja – šī situācija ir izdevīgāka domes opozīcijai, jo tā ir spēja parādīt, ka domniekiem tiek liegta iespēja darīt savu darbu. Savukārt Rīgas domē valdošajai “Saskaņai” šāda situācija nav izdevīga, tā varētu meklēt kompromisu. “Ja nē, tad, manuprāt, viņus īsti nemotivē racionāli apsvērumi un tas, ko viņi darīs – piespēlēs Rīgas domes opozīcijai,” komentēja Kažoka.

KONTEKSTS:

Rīgas dome 1.martā apstiprināja grozījumus domes nolikumā,  kas noteica, ka katrs deputāts ziņotājiem var uzdot tikai trīs jautājumus. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) šīs izmaiņas kritizēja, un 9.aprīlī dome tos atcēla, aizstājot ar  deputātu pieņemtajiem noteikumiem, ka deputāti katra lēmumprojekta jautājumu sesijā drīkst uzdot jautājumus tikai 20 minūtes.

VARAM pieprasīja Rīgas domei atcelt arī laika ierobežojumu deputātu jautājumiem domes sēdēs. Ministrija piekrīt domes opozīcijai un uzskata, ka tādi ierobežojumi ir pretlikumīgi, un Ušakovs solīja nolikumu pārskatīt vēlreiz.

Savukārt maija vidū tika piedāvātas izmaiņas, ka katrs deputāts var iztaujāt ziņotāju par vienu projektu 10 minūtes, bet par budžetu – 20 minūtes. Par to paredzēts spriest domes sēdē 21.maijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti