Opozīcijai demonstratīvi pametot sēdi, Rīgas dome pieņem jaunus deputātu ierobežojumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Ar demonstratīvu opozīcijas aiziešanu no sēdes pirmdienas, 26. marta, vakarā noslēgusies kārtējā vairāk nekā trīs stundas ilgā Rīgas domes sēde.

Tajā Rīgas dome atkal mainīja pašvaldības darba nolikumu, kurā iekļautie grozījumi ar pašvaldību ministra rīkojumu no rītdienas tiktu apturēti. Domes vairākums apstiprināja jaunus deputātu ierobežojumus.

Par katru lēmumu deputāti drīkstēs uzdot ne vairs trīs jautājumus, bet gan tiem nāksies iekļauties laika limitā – katram lēmumam iztaujāšanai būs 20 minūtes jeb 20 sekundes katram deputātam.

Opozīcija paziņoja, ka sasauktā ārkārtas sēde nav likumīga, jo vēl nav stājies spēkā ministra rīkojums, un pēc divām stundām zāli atstāja.

Rīgas mērs Nils Ušakovs ("Saskaņa") par debašu ierobežojumiem Rīgas domē
00:00 / 01:03
Lejuplādēt
Savukārt jaunos ierobežojumus atbalstīja domes pozīcija. “Mēs nerunājām par ierobežojumiem. Mēs runājam par regulāciju. Demokrātija nav process bez ierobežojumiem. Ja cilvēks grib aiziet uz tualeti, tad viņam ir visas tiesības to izdarīt, gan likums, gan veselais saprāts regulē vietas, kur to var izdarīt. To pašu mēs piedāvājam mūsu opozīcijas kolēģiem. Kāpēc mēs sēdējām līdz 5.30 rītā pagājušā reizē? Tagad ir 20.30. Mums visiem ir ģimenes. Mums ir otras dzīves, kas nav saistītas ar pašvaldību,” pārmetumus opozīcijas netaupīja Rīgas mērs Nils Ušakovs (“Saskaņa”).

Līdzīgu viedokli pauda arī citi pozīcijas deputāti.

KONTEKSTS:

Pašvaldības uzraugošā ministrija solīja  atcelt opozīciju saniknojušos noteikumus, ja to neizdarīs pati Rīgas dome.

Pozīcijas pieņemtās normas ierobežoja deputātu uzdot līdz trīs jautājumiem par izskatāmo jautājumu. Nedēļu pēc noteikumu pieņemšanas notika pozīcijas un opozīcijas sarunas aiz slēgtām durvīm, opozīcija Rīgas mēram piedāvāja strīdīgās normas atcelt, bet Ušakovs šo piedāvājumu nepieņēma. Frakcijas nolēma tikties vēlreiz 19.martā, taču opozīcija uz tikšanos neieradās, jo nebija saņēmusi Ušakova piekrišanu deputātu «apklusināšanas noteikumus» vispirms atcelt un tad kopīgi veidot jaunu kārtību.

Pirmdien, 26 .martā, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) pavēstīja, ka aptur tā saucamos "deputātu apklusināšanas noteikumus".  Tomēr jau uzreiz pēc tam Rīgas dome norādīja, ka tajā pašā dienā balsos par noteikumiem, kur  paredzēts ļaut 20 minūtes uzdot jautājumus vienam lēmumprojektam. Savukārt par budžetu jautājumus varēs uzdot pusotru stundu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti