Dienas notikumu apskats

Orsē mākslas muzejā atklāj izstādi par godu Baltijas simtgadei

Dienas notikumu apskats

Krievija nosodījusi ASV sankcijas un sola atbildēt ar pretpasākumiem

VARAM prasīs Rīgas domei atcelt arī laika ierobežojumu deputātu jautājumiem

VARAM prasīs Rīgas domei atcelt arī laika ierobežojumu deputātu jautājumiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) prasīs Rīgas domei atcelt arī laika ierobežojumu deputātu jautājumiem domes sēdēs, Latvijas Radio apstiprināja ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts no Nacionālās apvienības.

Nacionālo apvienību pārstāvošais Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards ar rīkojumu jau iepriekš apturējis grozījumus domes nolikumā, kas katram deputātam ļāva ziņotājiem uzdot tikai trīs jautājumus. Tā vietā „Saskaņas” un „Gods kalpot Rīgai” deputāti nolikumā iestrādāja jaunu ierobežojumu – katram domes lēmumprojektam jautājumu sesija nedrīkst pārsniegt 20 minūtes.

 Rīgas vicemērs Andris Ameriks no partijas „Gods kalpot Rīgai” stāsta, ka opozīcijas deputātu jautājumu dēļ sēdes mēdz pamatīgi ievilkties: “Vēl jo vairāk – kad tuvojas Saeimas vēlēšanas, liela daļa deputātu ar šo tribīni mēģina sevi pozicionēt kā ļoti aktīvus politiķus. Manuprāt, šobrīd mūsu pieņemtie noteikumi, kas attiecas uz jebkuru deputātu – gan pozīcijas, gan opozīcijas, tie ir racionāli un lielā mērā nodrošina vismaz Rīgas domes sēžu prognozējamību.”

Tikmēr opozīcijā esošais Jaunās konservatīvās partijas deputāts Krišjānis Feldmanis uzsver, ka laika ierobežojums jautājumiem ir pat nesamērīgāks nekā skaita ierobežojums.

VARAM parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts apstiprina, ka ministrija prasīs Rīgas domei 20 minūšu laika limitu deputātu jautājumiem atcelt jau nākamajā domes sēdē. Ministrijas atzinums Rīgas domei jau esot nosūtīts.

“Ja ministrija iepriekšējā atzinumā jau ir norādījusi, ka deputātu tiesības uzdot jautājumus nav ierobežojamas ne laikā, ne skaitā, tad, manuprāt, te ir diezgan skaidri viss jau pateikts. 20 minūtes uz 60 deputātiem – tā ir ņirgāšanās,” sacīja Eglīts.

Eglīts norādīja, ka gadījumā, ja Rīgas dome laika ierobežojumu deputātu jautājumiem neatcels, ministrs ar rīkojumu atkal strīdīgos grozījumus apturēs pats.

KONTEKSTS:

Ar Rīgas domes pozīcijas balsīm  1.martā apstiprināti grozījumi domes nolikumā,  ka katrs deputāts ziņotājiem var uzdot tikai trīs jautājumus. VARAM šīs izmaiņas kritizēja, un 9.aprīlī dome tos atcēla. Taču spēkā palikuši vēlāk deputātu pieņemtie noteikumi, ka deputāti katra lēmumprojekta jautājumu sesijā drīkst uzdot jautājumus tikai 20 minūtes.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti