Labrīt

Re:check pārbauda Rīgas mēra kandidātu teikto

Labrīt

Pētniece: Skolas nepietiekami nodarbojas ar bērnu personības attīstību

Iveta Kažoka: Nākamo Rīgas domes koalīciju veidos vismaz trīs partijas

Politoloģe: Covid-19 laiks var motivēt cilvēkus doties uz Rīgas domes vēlēšanām

Rīgas domes vēlēšanās vēlētāju aktivitātes rekords netiks uzstādīts, intervijā Latvijas Radio prognozēja domnīcas „Providus” direktore Iveta Kažoka, taču piebilda, ka Covid-19 laiks un iespēja mainīt Rīgas domes līdzšinējo vadību varētu motivēt cilvēkus doties uz vēlēšanām.

"Tie lēmumi, kas ir jāpieņem Covid-19 ietekmē, bieži vien ir eksistenciāli un ietekmē ne tikai cilvēku finansiālo labklājību, bet arī veselību un pat dzīvību," uzsvēra Kažoka, norādot, ka iedzīvotāji saprot, cik lielā mērā tie lēmumi, kas var skart viņu un viņu ģimenes nākotni, ir atkarīgi no tā, kas tajā brīdī ir pie varas gan valdībā, gan Rīgā.

Kažoka sacīja, ka šajās vēlēšanās ir ļoti asa konkurence. "Kandidē daudzas partijas, kuras bieži vien sacenšas par vieniem un tiem pašiem vēlētājiem ļoti līdzīgās nišās. (..) Manuprāt, ir nedaudz mazāk agresivitātes kandidātiem vienam pret otru. Nav arī ļoti skaidru vēlēšanu vadmotīvu. Pirms dažiem gadiem vadmotīvs bija – "Mēs visi pret pastāvošo varu". Šoreiz kampaņas ir vairāk par personībām, vairāk, lai parādītu, ka dažādiem sarakstiem ir plāns, ko darīt tālāk ar Rīgu," skaidroja politoloģe.

Kažoka uzsvēra, ka patlaban pieejamie reitingi aptuveni parāda to, kurām partijām vispār ir izredzes iekļūt Rīgas domē, bet neparāda, kāds būs vietu sadalījums.

Mēru šķirotava

Salīdzini sevi, sev svarīgo ar partiju mēra amata kandidātiem "Mēru šķirotavā"

Politoloģe vēlētājiem, kuri vēl nav izvēlējušies, par ko balsot, ieteica izvērtēt, ar kuru partiju kaut aptuveni sakrīt  izpratne par to, kur Rīgai vajadzētu attīstīties tālāk. Viņa ieteica izmēģināt portālā LSM.lv pieejamo "Mēru šķirotavu''. “Tā neiedos izsmeļošu recepti, par ko balsot šajās vēlēšanās, bet parādīs kaut vai tos sarakstus, ar kuriem vēlētājam svarīgos jautājumos pavisam noteikti nav pa ceļam," piebilda Kažoka.

Tāpat viņa vēlētājiem ieteica izvērtēt, vai cilvēkiem, par kuriem nolemts balsot,  var uzticēt atbildību par rīdzinieku turpmākajiem likteņiem.

KONTEKSTS:

Startam Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās pieteikušies 15 politiskie spēki, kuri iesnieguši savus kandidātu sarakstus.

Par iemeslu valdības lēmumam rosināt Rīgas domes atlaišanu kļuva atkritumu sāga. Vēlāk domes vadība vienojās ar opozīciju pārstāvošajiem politiskajiem spēkiem sasaukt trīs domes sēdes pēc kārtas un  nenodrošināt tajās kvorumu. Pēc trim nenotikušām domes sēdēm Rīgas domi varēja atzīt par rīcībnespējīgu un lemt par tās atlaišanu. Un februāra vidū Saeima atbalstīja, vēlāk prezidents izsludināja likumu par domes atlaišanu.

Taču vēlēšanas nācās atlikt Covid-19 dēļ, un Saeimā 16. aprīlī steidzamības kārtā vienojās atbalstīt Rīgas domes (RD) ārkārtas vēlēšanu rīkošanu 29. augustā.

Vēlēšanu rezultāti

Provizoriskie rezultāti, CVK dati no 156 iecirkņiem no 156

Dati: CVK. Atjaunots: 30.08. 10:11

Provizoriskais mandātu sadalījums

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 156 iecirkņiem no 156

Dati: CVK. Atjaunots: 30.08. 10:11

18 vietas Attīstībai/Par!, "PROGRESĪVIE"
12 vietas "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija
10 vietas Jaunā VIENOTĪBA
7 vietas Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK", Latvijas Reģionu Apvienība
5 vietas Partija "Gods kalpot Rīgai"
4 vietas Jaunā konservatīvā partija
4 vietas "Latvijas Krievu savienība"
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti