Policisti gājienā pret padomju mantojumu strādās pēc iepriekš izstrādāta plāna

Saistībā ar 20. maijā plānoto gājienu pret padomju mantojumu Valsts policija strādās kopā ar drošības iestādēm pēc iepriekš izstrādāta plāna, lai nepieļautu iespējamas provokācijas un drošības apdraudējumu, informēja policijā.

Valsts policijas pārstāve Gita Gžibovska
00:00 / 02:58
Lejuplādēt

Gājiens paredzēts no Brīvības pieminekļa līdz Sakuras dārzam Pārdaugavā. Policija vērš pasākuma dalībnieku uzmanību uz to, ka netiks pieļauta iedzīvotāju pulcēšanās vai tuvošanās Uzvaras parka piemineklim tuvāk par 200 metriem, atbilstoši likumdošanai. Rīgas dome jau atbalstījusi arī pieminekļa nojaukšanu.

Policija aicina nekādā gadījumā neveikt likumpārkāpumus, tostarp neizvērst huligāniska rakstura darbības ne pret personām, ne pret infrastruktūru. Tāpat personām, kas attaisno, slavē militāro agresiju Ukrainā, padomju okupāciju un veic citas līdzīgas darbības, jārēķinās, ka pret to nebūs policijas tolerances. "Šādām darbībām Latvijā nav vietas, un tās netiks pieļautas. Atgādinām, ka totalitāro režīmu simbolu izmantošana publiskā vietā arī ir sodāma," norādīts policijas paziņojumā medijiem.

Valsts policija atgādina, ka par pretlikumīgām darbībām, kara un agresijas slavināšanu, huligānisku darbību veikšanu draud gan administratīvā, gan kriminālatbildība. Savukārt par genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru un kara nozieguma attaisnošanu vai nacionālā, etniskā un rasu naida izraisīšanu piemērojama kriminālatbildība, kas var rezultēties ar brīvības atņemšanu.

Gājiena sākums plānots plkst.18 no Brīvības laukuma, tālāk virzoties pa Kaļķu ielu, pāri Akmens tiltam, uz Uzvaras bulvāri, tālāk pa Slokas ielu līdz Uzvaras parkam. 

Šajā maršrutā no aptuveni pulksten 18.10 līdz gājiena beigām, atbilstoši nepieciešamībai, policija slēgs gājēju un transportlīdzekļu satiksmi, izņemot sabiedriskā transporta kustību, tomēr jārēķinās, ka uz brīdi norādītajā laikā maršrutā un tā šķērsojošo ielu krustojumos var tikt apturēta sabiedriskā transporta satiksme, ja tas būs nepieciešams gājiena dalībnieku drošībai. 

KONTEKSTS:

Rīgas dome 13. maijā atbalstīja padomju pieminekļa nojaukšanu Uzvaras parkā un uzdeva Rīgas pieminekļu aģentūrai veikt visas nepieciešamās darbības šī objekta demontāžai. Pašvaldības lēmums sekoja dienu pēc tam, kad Saeima atcēla juridiskos šķēršļus pieminekļa nojaukšanai.

9. maijā nacistiskās Vācijas režīma sagrāve Otrā pasaules karā tiek atzīmēta ne tikai Krievijā, bet arī Latvijā – daļa sabiedrības ik gadu pulcējas arī Rīgā pie Uzvaras parka pieminekļa. Šogad, kad Krievija sākusi karu Ukrainā, Latvijā cilvēkus aicināja 9. maijā nelikt ziedus pie pieminekļa Uzvaras parkā, tomēr daļa iedzīvotāju to darīja.

10. maija rītā cilvēku noliktie ziedi tika aizvākti, kā to paredzēja iepriekš noteiktais plāns. Tādēļ ziedu licēji vēlreiz devās pie pieminekļa 10. maijā, un vakarā parkā pulcējās vairāki simti cilvēku, kas slavināja Padomju armiju un Krieviju. Latvijas Televīzija Pārdaugavā novēroja, ka vairāki sanākušie bija agresīvi un neslēpa atbalstu Krievijas iebrukumam Ukrainā.

Portāls "Ziedot.lv" 11. maijā sāka vākt ziedojumus pieminekļa būvgružu novākšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt