«Rīgas meži»: Ziedu ātru novākšanu Uzvaras parkā paredzēja ar policiju saskaņotais plāns

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

8. un 9. maijā pie pieminekļa Uzvaras parkā sanestie ziedi jau agrā otrdienas, 10. maija, rītā aizvākti. Par to sociālo tīklu platformās sacelta liela ažiotāža. "Rīgas meži" skaidroja, ka šāda rīcība saistīta ar iepriekš saskaņoto plānu.

Par parku teritoriju tīrību atbildīgā pašvaldības institūcija "Rīgas meži" otrdienas rītā nav kavējusies ar ziedu novākšanu. To paredzējis Valsts policijas saskaņotais plāns, Latvijas Radio skaidroja "Rīgas mežu" pārstāve Ieva Bērziņa.

"Rīgas mežu" pārstāve Ieva Bērziņa
00:00 / 01:00
Lejuplādēt

"Pirmkārt, mums operatīvi jāapsaimnieko mūsu teritorijas, un Uzvaras parks ir viena no tām. Saskaņā ar deleģējuma līgumu mums mūsu teritorijās ātri jāievieš kārtība, lai būtu skaista teritorija. Otrkārt, par 8. un 9. maija pasākumiem tika saskaņots speciāls plāns ar Valsts policiju, kā rīkojas katra iesaistītā institūcija. Saskaņā ar šo plānu šorīt no rīta savācām ziedus, kas bija pie pieminekļa Uzvaras parkā,” skaidroja Bērziņa.

Viņa arī norādīja, ka trešdien tiks turpināta teritorijas sakopšana.

“Jāsaka, ka šis rīts bija gana grūts, jo viss Uzvaras parks bija pilns ar dažādiem atkritumiem. Ne tikai pieminekļa apkārtnē, bet arī otrā pusē, kur zied sakuras. Jāpiezīmē, ka pēc vakardienas pasākuma bija bojāti arī vairāki apstādījumi,” atklāja Bērziņa.

Tikmēr Rīgas Stradiņa universitātes profesore Ilga Kreituse vērtēja, ka ātra ziedu novākšana ar traktoru nebija politiski pārdomāta rīcība un tas sabiedrību šķeļ: „Liela daļa no šiem cilvēkiem, kas lika ziedus, nekādā veidā neizteica atbalstu Putinam, neizteica atbalstu Krievijas agresijai Ukrainā. Atsevišķi incidenti, kas bija, tos policija novērsa. Un lielai daļai cilvēki tomēr jāsaprot, ka tās ir Otrā pasaules kara beigas. Mēs nerunājam par šodienas Krieviju un šodienas Krievijas darbību. Tā ir atmiņa ļoti daudziem cilvēkiem, kuriem beidzās cīņa ar fašismu. To, ka tas Latvijai atnesa jaunu okupāciju, tā ir pilnīgi cita lieta, par kuru jārunā un jāskaidro. Es šeit neredzu politisku pamatojumu, kāpēc tas bija jāizdara, un priecāties par to, ka es varu ar kājām samīdīt ziedus, ko cilvēks ir nolicis, man šķiet ne visai pieņemami šodienas situācijā.”

RSU profesore Ilga Kreituse
00:00 / 00:33
Lejuplādēt

Vienlaikus jāpiebilst, ka arī pēc svecīšu nolikšanas 11. novembrī pašvaldībai dažkārt pārmests par pārāk ātru Rīgas pils mūra attīrīšanu no vēl degošām svecēm.

KONTEKSTS:

Šogad Latvijā 9. maijs bija noteikts par Krievijas agresijas pret Ukrainu cietušo un bojā gājušo upuru piemiņas dienu, un tajā liegts rīkot publiskus izklaides un svētku pasākumus. Sēru dienā arī aizliegta uguņošana. Dienesti aicināja iedzīvotājus neapmeklēt Latvijas okupāciju slavinošus monumentus.

Tomēr vairākās vietās Latvijā cilvēki devās pie minētajiem pieminekļiem nolikt ziedus. Policija kopumā aizturējusi 35 personas un sākusi 54 administratīvā pārkāpuma procesus. Administratīvie procesi lielākoties sākti un personas aizturētas par kara agresiju slavinošu simbolu izmantošanu un atrašanos publiskās vietās alkohola reibumā.

Vienlaikus pirmdienas vakarā un naktī uz otrdienu policija saņēmusi 24 signālus par pirotehnikas lietošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti