No pirmdienas var pieteikties skolēna pieskatīšanas pabalstam

No pirmdienas, 30. novembra, būs iespējams pieteikties uz 14 dienu ilgu vienreizēju slimības palīdzības pabalstu par 14 kalendārajām dienām, lai pieskatītu līdz 10 gadus vecu skolēnu vai līdz 18 gadiem vecu skolēnu ar invaliditāti.

No pirmdienas var pieteikties skolēna pieskatīšanas pabalstamJānis Kincis
Sociāli apdrošinātai personai būs iespēja vēl šogad un vēlreiz arī nākamajā gadā līdz 30. jūnijam iegūt pabalstu gadījumam, ja bērna vecāki nevar strādāt attālināti un viņa aprūpējamais bērns ir vecumā līdz 10 gadiem, vai bērns ar invaliditāti līdz 18 gadu vecumam, un ja bērni Covid-19 saistīto apstākļu dēļ nedrīkst apmeklēt pirmskolas izglītības iestādi vai mācības vispārējās izglītības programmā notiek attālināti.

 

Pabalsts noteikts 60% apjomā no personas vidējās apdrošināšanas iemaksu algas. Atšķirībā no slimības pabalsta no bērnu pieskatīšanas atbalsta neieturēs iedzīvotāju ienākuma nodokli. Tādējādi jaunais pabalsts finansiāli būtiski neatšķirsies no slimības pabalsta, ko vecāki patlaban saņem pašu vai bērnu slimības gadījumā, norādījusi Labklājības ministrija.

Slimības palīdzības pabalsts šajā laikā pienāktos arī atbalsta personai cilvēkam ar invaliditāti no 18 gadu vecuma, kuram pašvaldība piešķīrusi dienas aprūpes centra vai dienas centra pakalpojumu, bet kurš ar Covid-19 saistīto apstākļu dēļ nedrīkst apmeklēt dienas aprūpes centru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt