No amata atceļ «Rīgas satiksmes» padomes priekšsēdētāju Klinci

“Rīgas satiksmes” kapitāldaļu turētājs – galvaspilsētas domes izpilddirektors Juris Radzevičs ("Gods kalpot Rīgai") – atsaucis no uzņēmuma padomes tās priekšsēdētāju Rolandu Klinci.

Jaunais "Rīgas satiksmes" kapitāldaļu turētājs, Rīgas pilsētas izpilddirektors Radzevičs jau otro pirmdienu pēc kārtas izsaucis uz tikšanos uzņēmuma padomi un valdi. Pagājušajā reizē Radzevičs pagaidu statusā atjaunoja padomē Rīgas vicemēra Druvja Kleina atlaisto Normundu Narvaišu, savukārt viņa vietā iecelto Natāliju Močkeviču no amata atsauca.

Jau pēc sapulces pirms nedēļas Radzevičs pauda, ka šīs nav pēdējās izmaiņas "Rīgas satiksmes" padomē, un, zinot viņa kritisko attieksmi pret tās priekšsēdētāju Klinci, bija skaidrs, ka turpmākā nedēļa viņam varētu būt pēdējā šajā amatā. Un tieši tā arī notika. Draudzīgi apsveicinājies ar Klinci, jau nedaudz vēlāk Radzevičs viņu atlaida.

Lēmumu par Klinča atstādināšanu Radzevičs skaidro ar necaurspīdīgo konkursu uz “Rīgas satiksmes” valdi, kurā nonāca arī konkursa pirmajā kārtā izslēgtie Emīls Jakrins un Elīna Epalte-Drulle. “Izvērtējot valdes nominēšanas procesu, tika nolemts, ka šis process nebija caurspīdīgs, nebija tāds, kas balstīts uz labas pārvaldības principiem, tas nevieš sabiedrības uzticību. Ņemot vērā, ka atbildīgs par nominēšanas komisijas darbu ir padomes priekšsēdētājs, tad padomes priekšsēdētājs ir atsaukts no amata,” skaidroja Radzevičs.

Rīgas domes izpilddirektors Juris RadzevičsEdgars Kupčs

Savukārt Latvijas Radio Radzevičs kritizēja "Rīgas satiksmes" padomes priekšsēdētāja vienpersonisku lēmumu pieņemšanu. “Man nepatika tas, ka budžets tika virzīts vecajā gadā, nesaņemot skaidru informāciju par to, kas notiks ar pilsētas budžetu. Un tajā budžetā jau ir ieplānotas papildu dotācijas no pašvaldības 20 miljonu apmērā. Tas man likās tomēr nesaprotami, ka nebija nekādas oficiālas sarakstes, viedokļu apmaiņas ar īpašnieku par to, vai šāda nauda ir un būs. Otrs – gribētos arī saprast, kādi taupīšanas pasākumi reāli būtu piedāvāti no paša uzņēmuma,” sacīja domes izpilddirektors.

Pēc Klinča atcelšanas padomē iecelti iepriekšējie tās locekļi Ainārs Ozols un Andrejs Pančenko, kurus iepriekš no amatiem atsauca Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Druvis Kleins (deputātu bloks "Rīgai!").

Savukārt Klincis nekomentēja Radzeviča lēmumu. Viņš vien uzsvēra, ka lēmums atjaunot Emīlu Jakrinu un Elīnu Epalti-Drulli “Rīgas satiksmes” valdes konkursā nav bijis vienpersonisks, bet visas komisijas. Uz jautājumu, vai tas bija pareizi, Klincis atbildēja: “Viennozīmīgi.”

Radzevičs jau iepriekš asi kritizēja "Rīgas satiksmes" padomes priekšsēdētāju Klinci. Pilsētas izpilddirektors arī solīja vērsties prokuratūrā, lai novērstu bažas par to, ka Klincis iecelts amatā nepamatoti. 

KONTEKSTS:

Līdz ar nonākšanu amatā Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Druvis Kleins, kurš pārstāv Rīgas domes deputātu bloku "Rīgai!", daļēji nomainīja "Rīgas satiksmes" padomi, no tās atstādinot padomes priekšsēdētāju Normundu Narvaišu, padomes locekļus Aināru Ozolu un Andreju Pančenko. Narvaišs, kurš amatā bija strādājis no jūlija, savu atlaišanu saistīja ar valdes atlases konkursu.

Kleins padomes priekšsēdētāja amatā iecēla finanšu jomas speciālistu Rolandu Klinci.

Savukārt "Rīgas satiksmes" valdei konkursa gaitā tika izraudzīti: līdzšinējā Satiksmes ministrijas valsts sekretāra pienākumu izpildītāja Džineta Innusa, līdzšinējais Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) valdes loceklis Jānis Golubevs, bijusī "Olainfarm" valdes locekle un "SEB bankas" darbiniece Inga Krūkle, kā arī divi "Rīgas satiksmes" pagaidu valdes locekļi Emīls Jakrins un Elīna Epalte-Drulle.

Jakrins un Epalte-Drulle no konkursa tā gaitā tika izslēgti reputācijas risku dēļ. Vēlāk kļuva zināms, ka norma par reputācijas prasībām no konkursa izslēgta. Jakrins darbojās arī Leona Bemhena vadītajā valdē, kas atkāpās pēc "Rīgas satiksmes" korupcijas skandāla, un, kā ziņojis LTV raidījums "De facto", korupcijas apkarotāji viesojušies arī pie Epaltes-Drulles. 

"Rīgas satiksme" bez pastāvīgās valdes palika 2018. gada izskaņā, pēc tam kad Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sāka kriminālprocesu saistībā ar trim "Rīgas satiksmes" veiktajiem iepirkumiem. Toreizējā valde atkāpās no amatiem un "Rīgas satiksmei" iecēla pagaidu valdi, kuras sastāvs laika gaitā mainījās. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti