Labrīt

Jaunuzņēmuma "Apply" vadītājs Agnis Jakubovičs: Neveiksmes mums ļāvušas mācīties

Labrīt

Šī gada darba tirgus tendences: Darba spēka novecošanās un algu kāpuma sabremzēšanās

Izvērtēs "Rīgas satiksmes" padomes priekšsēdētāja iespējamo nepamatoto iecelšanu amatā

Pārbaudīs «Rīgas satiksmes» padomes priekšsēdētāja Klinča iespējamo nepamatoto iecelšanu amatā

Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs ("Gods kalpot Rīgai") aicinās veikt tiesisko novērtējumu par pašvaldības uzņēmuma "Rīgas satiksmes" padomes priekšsēdētāja Rolanda Klinča iespējamu nepamatotu iecelšanu amatā.

Intervijā Latvijas Radio Radzevičs stāstīja, ka vērsīsies prokuratūrā. Viņš vēlas, lai nebūtu bažu par to, ka Klincis iecelts nepamatoti. Pašlaik viņa juristiem esot viedoklis, ka Klinci nevarēja iecelt uz piecu gadu termiņu -  viņš paņemts no iepriekšējā konkursa, kurā startēja nesekmīgi. Tas esot tāpat kā iepirkumā atteikties no uzvarētāja un paņemt kādu, kurš tajā zaudējis.

Tādējādi tiks pārbaudīts, vai iepriekšējais kapitāldaļu turētājs nav pārkāpis amatpersonas pilnvaras. Līdz ar grozījumiem likumā, no 1. janvāra par visu Rīgas domes kapitālsabiedrību kapitāldaļu turētāju kļuvis pašreizējais pilsētas izpilddirektors Radzevičs.

Radzevičs gaida no "Rīgas satiksmes" padomes dokumentus par uzņēmuma valdes konkursu. Viņam zināms, ka tie vēl līdz pat piektdienai nebija parakstīti un, iespējams, notiek protokolu tekstu saskaņošana, kas ir par labu padomes priekšsēdētājam. Radzevičs ir nobažījies par valdes iecelšanu, kamēr dokumenti vēl nav sakārtoti. Pēc viņa teiktā, tas met ēnu ne tikai uz lēmuma pieņēmējiem, bet arī uz valdi.

 Radzevičs jau izteicies, ka nav apmierināts ar uzņēmuma padomes vadītāja darbu un neizslēdz iespēju viņu atlaist, ja atklāsies pārkāpumi valdes konkursa procedūrā.

KONTEKSTS:

Līdz ar nonākšanu amatā Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Druvis Kleins, kurš pārstāv Rīgas domes deputātu bloku "Rīgai!", daļēji nomainīja "Rīgas satiksmes" padomi, no tās atstādinot padomes priekšsēdētāju Normundu Narvaišu, padomes locekļus Aināru Ozolu un Andreju Pančenko. Narvaišs, kurš amatā bija strādājis no jūlija, savu atlaišanu saistīja ar valdes atlases konkursu.

Kleins padomes priekšsēdētāja amatā iecēla finanšu jomas speciālistu Rolandu Klinci.

Izveidot padomi "Rīgas satiksmē" rosināja neatkarīgā auditorkompānija "Ernst&Young" pēc tam, kad bija veikusi auditu par situāciju uzņēmumā. Audits tika veikts pēc pērnā gada izskaņā ierosinātā kriminālprocesa uzņēmumā.

"Rīgas satiksmes" valdei konkursa gaitā tika izraudzīti: līdzšinējā Satiksmes ministrijas valsts sekretāra pienākumu izpildītāja Džineta Innusa, līdzšinējais Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) valdes loceklis Jānis Golubevs, bijusī "Olainfarm" valdes locekle un "SEB bankas" darbiniece Inga Krūkle, kā arī divi "Rīgas satiksmes" pagaidu valdes locekļi Emīls Jakrins un Elīna Epalte-Drulle.

Jakrins un Epalte-Drulle no konkursa tā gaitā tika izslēgti reputācijas risku dēļ. Vēlāk kļuva zināms, ka norma par reputācijas prasībām no konkursa izslēgta.

Jakrins darbojās arī Leona Bemhena vadītajā valdē, kas atkāpās pēc "Rīgas satiksmes" korupcijas skandāla, un, kā ziņojis LTV raidījums "de facto", korupcijas apkarotāji viesojušies arī pie Epaltes-Drulles. 

"Rīgas satiksme" bez pastāvīgās valdes palika 2018.gada izskaņā, pēc tam kad Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sāka kriminālprocesu saistībā ar trim "Rīgas satiksmes" veiktajiem iepirkumiem.

Toreizējā valde atkāpās no amatiem un "Rīgas satiksmei" iecēla pagaidu valdi, kuras sastāvs laika gaitā mainījās. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti