Rīta Panorāma

Austrālija šonedēļ lemj par «Google» un «Facebook» regulējumu

Rīta Panorāma

Brazīlijas slavenais karnevāls aizritējis pandēmijas ēnā

Zoom intervija ar Ramonu Petraviču

Ministre: Sociālās aprūpes centros vakcinēti ap 500 klientu un darbinieku

Sociālās aprūpes centros Latvijā pagājušās nedēļas laikā pret Covid-19 vakcinēti apmēram 500 klienti un darbinieki. To Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina labklājības ministre Ramona Petraviča ("KPV LV").

Viņa atgādināja, ka vakcinācija pret Covid-19 sociālās aprūpes centros sākta pagājušajā trešdienā, 10. februārī. Līdz šim vakcinēties pret Covid-19 piekrituši vairāk nekā 8000 klienti un vairāk nekā 2700 darbinieki.

"Vakcinācija šonedēļ tiek turpināta, un

ceru, ka šonedēļ vakcinācija ies straujāk, lielākiem tempiem, un, iespējams, ka šīs vai nākamās nedēļas laikā arī visi sociālās aprūpes klienti un darbinieki saņems vakcīnu – tie, kas to ir vēlējušies,"

teica labklājības ministre, norādot, ka vakcīnu skaits šobrīd esot pietiekams, lai šie cilvēki poti saņemtu tuvāko divu nedēļu laikā.

Labklājības ministre Ramona Petraviča
00:00 / 00:36
Lejuplādēt

"Šodien mēģināšu sazināties ar Vakcinācijas biroja vadītāju, lai noskaidrotu, vai ir plānots arī brīvdienās vakcinēt un kādi tie tempi ir paredzēti šajā nedēļā. Mums būtu nepieciešams, lai tie tempi ir strauji un pēc iespējas ātrāk mēs varētu savakcinēt visus tos, kas ir izteikuši šādu vēlmi. Divas nedēļas tomēr ir pietiekoši liels laiks, lai savakcinētu 11 000  cilvēku," uzskata labklājības ministre.    

Petraviča atzina, ka Labklājības ministrija (LM) lūgusi Veselības ministriju sagatavot informatīvus video materiālus, ko varētu rādīt sociālās aprūpes centros, lai to klientus  un arī darbiniekus iedrošinātu vakcinēties pret Covid-19.

Vakcinācijas projekta birojā pārstāve Agnese Strazda
00:00 / 00:27
Lejuplādēt

Tikmēr Vakcinācijas projekta birojā informēja, ka brīvdienās vakcinācijas temps atkal palēninājies – svētdien, 14. februārī, pirmo vakcīnas devu saņēmis tikai viens cilvēks, savukārt 19 saņēmuši atkārtoto poti. Pārrāvums saistīts ar vakcīnu piegādēm un to loģistiku. No piektdienā, 12. februārī, piegādātajām "Moderna" un "AstraZeneca" vakcīnām vairāk nekā 7800 devu ir novirzīti sociālajiem aprūpes centriem.

No piektdien piegādātajām 13 200 vakcīnu devām 11 640 devas tiek sadalītas tālākai piegādei: 3770 devas (1970 "Astra Zeneca" vakcīnas, 1800 "Moderna" vakcīnas) ārstniecības personām, 7870 devas – sociālās aprūpes centru darbiniekiem un klientiem. Savukārt 1800 "Moderna" devas atrodas noliktavā un rezervētas kā otrā deva.

Piektdien vakarā pēc vakcīnu piegādes kvalitātes apstiprinājuma vakcinācijas loģistikas pakalpojuma sniedzējs paspēja izvadāt dažas piegādes pa Rīgu – kopā uz 7 vietām. Bet lielākā daļa tiek izvadāta pirmdien – visa Latgale, Kurzeme, daļa Vidzemes, visu atlikušo piegādi Rīgā: uz 46 vakcinācijas vietām. Uz otrdienu paliek Vidzemei paredzētais atlikums un Bauskas slimnīca, ņemot vērā aktuālo vienošanos par piegādēm. Otrdien vakcīnu devas saņems deviņi  vakcinācijas pakalpojumu sniedzēji, informēja Veselības ministrija.

KONTEKSTS:

Saskaņā ar valsts informācijas sistēmas “Sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrs” datiem ilgstošu sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu institūcijā sniedz 215 iestādes, no kurām 26 valsts ilgstošas sociālās aprūpes institūcijas, 189 pašvaldību un privātās ilgstošas sociālās aprūpes institūcijas

LM informēja, ka Latvijā sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās uzturas kopumā 13 340 klienti un strādā 8225 darbinieki. Veselības ministrija informēta par šādu vakcinējamo skaitu: 8737 klienti (65,5% no kopskaita) un 2757 darbinieki (33,5% no kopskaita).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti