Dienas ziņas

Kavējas Bauskas skolas remonts

Dienas ziņas

Pie vēstniecības piketē pret Krievijas rīcību

Mednieki neievēro biodrošības prasības

Mednieki bezatbildīgi atstāj mežā medījumu atliekas

Laikā, kad Latgalē ir konstatēts Āfrikas cūku mēris un ir izsludināta ārkārtas situācija, kā arī Pārtikas un veterinārais dienests vai ik dienu aicina medniekus ievērot biodrošību un neatstāt medījuma atliekas mežā, jāsecina, ka ne visi mednieki šīs prasības ievēro. Piemēram, Jaunannas pagastā iedzīvotāji konstatējuši, ka pēc medībām mednieki mežā atstājuši nomedīto  mežacūku galvas, ādas un iekšas. Iedzīvotāji pauž viedokli, ka  šī bezatbildīgā rīcība šobrīd būtu arī jāsoda.

Doties uz Jaunannas pagastu rosināja kādas pagasta iedzīvotājas satrauktais telefona zvans. Viņa, meklējot pazudušu govi, mežā uzgājusi nesen nomedītu trīs mežacūku atliekas. Sieviete gan lūdza viņas vārdu neminēt, bet atradumu apliecina gan fotogrāfijas, gan uzņemtais video.

Pirms meklēt žurnālistu palīdzību, sieviete bija sazvanījusi gan pagasta pārvaldi, gan Pārtikas un veterināro dienestu, gan pašus medniekus, taču liela satraukuma vai ieinteresētības nav bijis.

Pēc pagasta pārvaldes rīkojuma mednieki tomēr šīs medījumu atliekas aprakuši. Par notikušo mednieku kolektīva vadītājs telefonsarunā nosaka vien īsi - medniekiem nebija līdzi lāpstas. Todien bijušas individuālās medības. No komentāriem klātienē kolektīva vadītājs atsakās, nenosauc arī aizmāršīgos medniekus, bet sarunai deleģē mednieku kolektīva „Pededzmala” pārstāvi Ivaru Fērmani. Ar viņu saruna nevedas, jo mednieku pārstāvis ieņēmis gluži vai politiķa cienīgu pozu, atrunājoties ar vispārīgām frāzēm.

Pārtikas un veterinārā dienesta Austrumvidzemes pārvaldes valsts veterinārā inspektore Rudīte Ķeze stāsta, ka pēc Jaunannas iedzīvotājas zvana dienesta pārstāvji ir izbraukuši uz notikuma vietu. Rudīte Ķeze viennozīmīgi Jaunnannas mednieku rīcību vērtē kā ļoti bezatbildīgu laikā, kad nemaz ne tik tālu no šī pagasta ir bīstamā infekcija. Pārtikas un veterinārajā dienestā uzsver, ka  tieši no cilvēku rīcības ir atkarīgs tas, vai šī bīstamā slimība neizplatīsies tālāk.

Lai gan mednieku pārstāvis stāsta, ka no nomedītajām mežacūkām arī ir nodoti pārbaudei paraugi, tomēr Pārtikas un veterinārajā dienestā to neapstiprina.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti