Dienas ziņas

Apšauba Lubānas pansionāta slēgšanas pamatojumu

Dienas ziņas

Bauskas Valsts ģimnāzijā sāk plašus remondarbus

Mediķi lemj par protestiem

Mediķi sola divus protesta viļņus; pieļauj arī parakstu vākšanu par Saeimas atlaišanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) cerībā panākt lielāku finansējumu nozares darbinieku atalgojumam sola divus protesta viļņus. Tostarp gadījumā, ja neizdosies panākt cerēto, tiks rosināta parakstu vākšana par Saeimas priekšlaicīgu atsaukšanu.

Veselības aprūpei nākamajā gadā papildus paredzēti 50 miljoni eiro, kas ir krietni mazāk, nekā iepriekš solījusi Saeima. Vairākas medicīnas darbinieku organizācijas ceturtdien, 24. oktobrī, tikās, lai spriestu par protesta akcijām.

Pēc sanāksmes LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris LTV pastāstīja, ka medicīnas darbinieku organizācijas vienojās par nostāju, ka situācija ir ļoti nopietna un pienācis laiks kopīgi rīkoties.

Tāpēc nolemts veidot divu viļņu protesta akciju. Pirmais posms būs līdz 14. novembrim, kad Saeima iecerējusi pieņemt nākamā gada budžetu. Arodbiedrība cer panākt, lai deputāti nobalsotu par tādu budžetu, kurā tiktu ņemts vērā iepriekš solītais.

Savukārt, ja tas neizdosies, tad sekos otrais protesta vilnis – tiks rosināta parakstu vākšana par Saeimas priekšlaicīgu atsaukšanu.

Mediķu prasība ir noteikt nozares finansējumus 4% apmērā no iekšzemes kopprodukta (IKP), ko skaitliski varot interpretēt atšķirīgi, norādīja Keris.

Tāpat prasība – papildu finansējums algu palielināšanai veselības aprūpes darbiniekiem tādā apjomā, kā tas solīts likumā. Tam pašlaik pietrūkst 60 miljoni eiro.

Iepriekš LVSADA pauda gatavību plašām protesta akcijām, iekļaujot arī streiku un iziešanu ielās.

KONTEKSTS:

Pērn Saeimas deputāti, tostarp vairāki esošās valdības ministri, likumā noteica, ka arī 2020. gadā algām jāaug par 20%. Taču vienojoties par to, ko var un ko nevar izdarīt ar 2020. gada valsts budžetu, valdība saprata, ka to nav iespējams izdarīt.

Valdības nolemtais nozīmē, ka medicīnas darbinieku algu pieaugums varētu būt uz pusi mazāks. Ja pildītu šo likumu, tad nākamgad tikai šiem mērķiem papildus vajadzētu 191 miljonu eiro. Bet visai nozarei papildus atvēlēti vien 50 miljoni. 

Lielākā daļa no šīs valdības ministriem pērn, kad Saeimā tika pieņemts lēmums par mediķu algu celšanu, paši bija Saeimas deputāti. Taču šobrīd politiķi izvairās no paškritikas, runājot par tā laika lēmumu, kuru nav iespējams izpildīt. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti