Panorāma

Atkāpjas uzņēmuma "Rīgas satiksme" valde

Panorāma

Saeima nemainīs diasporas definīciju

Deputāti atbalsta mediķu algu celšanu un virsstundas

Deputāti atbalsta uzdevumu valdībai mediķu algas palielināt par 20%

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Saeima steidzamības kārtā pirmajā un otrajā - galīgajā - lasījumā atbalstīja grozījumus Veselības aprūpes finansēšanas likumā, kas paredz, ka valdībai, sagatavojot valsts budžeta projektu, nākamajos trīs gados ik gadu jāparedz līdzekļi mediķu algu paaugstināšanai par 20%.

Grozījumi paredz, ka, sagatavojot valsts budžetu 2019. gadam un vidēja termiņa budžeta ietvaru 2019., 2020. un 2021. gadam, Ministru kabinets nosaka finansējumu veselības aprūpes darbinieku darba samaksas paaugstināšanai vidēji gadā 20% apmērā.

Šādai ieceri nākamajos gados papildus nepieciešami:

  • 2019. gadā —87 483 708 eiro,
  • 2020. gadā — 191 227 820 eiro,
  • 2021. gadā — 314 599 953 eiro.

Deputāts Gatis Eglītis, kurš pats un kura pārstāvētā Jaunā konservatīvā partija atbalstīja likumprojektu, tomēr uzsvēra nepieciešamību ievērot fiskālo disciplīnu budžetā. Viņš norādīja, ka nav saņemta informācija par to, kā nākamgad budžetā iespējams segt nepieciešamos 87 miljonus eiro. Viņš kritizēja izskanējušo ieceri palielināt iekšzemes kopprodukta prognozes palielināšanu. Arī tam, lai līdzekļus varētu rast no ēnu ekonomikas apkarošanas, būtu vajadzīgi noteikti pasākumi, par kuriem jāspēj pārliecināt arī Eiropas Komisiju.

Savukārt deputāts Andris Skride (“Attīstībai/Par!”) pauda, ka līdzās līdzekļu pieprasījumam notiek izdevumu revidēšana, raugoties, cik daudz tiek tērēts slimnīcās administratīvajām vajadzībām un cik veselības aprūpes personāla atalgojumam.

Tāpat Saeima pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Ārstniecības likumā, kas mediķiem ļauj strādāt vairāk virsstundas - 16 stundas septiņu dienu periodā - nekā pieļauj Darba likums.

KONTEKSTS:

Politiķi jau iepriekš solījuši 2019. gadā celt mediķu algas par 20%, taču finansējums tam vēl netika paredzēts. Šo jautājumu līdz šim nebija iespējams atrisināt 2019. gada budžetā, jo pēc 13. Saeimas vēlēšanām nav izdevies izveidot jaunu valdību, kurai būtu jāizstrādā nākamā gada budžets. Situācija daļēji risināta ar grozījumiem elastīgākam "pagaidu budžetam", taču daļa finansējuma politiķiem aizvien jāmeklē.

Saskaņā ar Veselības ministrijas informāciju atalgojumu palielinājumam nepieciešami papildus 87 miljoni eiro. Tomēr naudas avoti atrasti ne visai vajadzīgajai summai.

Iecerēts, ka no 1. janvāra slimnīcu ārstu algas kāps par vidēji 309 eiro, bet māsas un ārstu palīgi saņems par 186 eiro vairāk. Savukārt poliklīniku ārstiem tiks par 225 eiro vairāk, bet māsām un palīgiem algas augs par 135 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti