Medemciema krustojumā slēdz kreisos pagriezienus

Lai paaugstinātu satiksmes drošību, Medemciema krustojumā uz Jelgavas šosejas (A8) ir mainīta satiksmes organizācija – ir slēgti kreisie pagriezieni. Tāpat ir mainīta satiksmes organizācija Jelgavas šosejas (A8) un Rīgas apvedceļa (A5) krustojumā, informēja “Latvijas Valsts ceļi”.

Turpmāk, lai, izbraucot no Medemciema, nogrieztos virzienā uz Jelgavu, būs jāizmanto apgriešanās vieta, kas ir izbūvēta netālu no krustojuma, Rīgas virzienā.

Savukārt, lai nokļūtu Medemciemā, braucot Jelgavas virzienā no Rīgas, ir jāizmanto divlīmeņu satiksmes mezgls Jelgavas šosejas (A8) krustojumā ar Rīgas apvedceļu A5 (Salaspils–Babīte).

Šajā divlīmeņu satiksmes mezglā ir mainīts horizontālais marķējums uz nobrauktuves no Rīgas apvedceļa. Turpmāk, braucot pa Rīgas apvedceļu Ķekavas virzienā un pa nobrauktuvi nogriežoties, lai turpinātu ceļu Rīgas virzienā, transportlīdzeklim, pieslēdzoties Jelgavas šosejai, būs priekšroka attiecībā pret transportlīdzekli, kas pārkārtojies, lai turpinātu ceļu pa uzbrauktuvi uz Rīgas apvedceļa Babītes virzienā.

Izmaiņu rezultātā ir arī pagarināts pārkārtošanās posma garums uz Jelgavas šosejas tiem transportlīdzekļiem, kas no divlīmeņu satiksmes mezgla puses turpinās braucienu Rīgas virzienā.

Projekta ietvaros krustojumā virzienā uz Jelgavu ir arī labiekārtota autobusu pieturvieta un izbūvēts gājēju celiņš no pieturvietas līdz gājēju tuneļa pieejai.

Iecerētās izmaiņas jau iepriekš izraisīja vietējo iedzīvotāju protestus, pēc vērienīgiem iebildumiem panākts zināms kompromiss – divlīmeņu pārvada jeb tuneļa būvniecība. Taču tā paredzēta vien pēc trim gadiem. Tikmēr 5300 Medemciema iedzīvotāju parakstījuši vēstuli Ministru prezidentam, aicinot pagaidām kreiso pagriezienu saglabāt.

Pagrieziens no Jelgavas šosejas uz Medemciemu ir tā sauktais ''melnais punkts” ceļu kartē jeb vieta, kur bieži notiek auto sadursmes un avārijas.

Valsts policijas dati liecina, ka kopš 2015. gada tur notikuši 28 ceļu satiksmes negadījumi, kuros ir viens bojā gājušais, viens cilvēks guvis smagus miesas bojājumus, bet 13 cilvēki – vieglus miesas bojājumus.

Uzņēmums “Latvijas Valsts ceļi” lēmis bīstamo krustojumu pārbūvēt un aizliegt uz tā kreiso pagriezienu. Tas nozīmē, ka daudziem Medemciema iemītniekiem, kuriem darbs ir Rīgā, ceļš uz mājām pagarinātos par septiņiem kilometriem.    

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti