4. studija

4. studija

4. studija

Augustā vēl var paspēt ievākt zāļu tējas

Uz nelaimes vietu dodas kā uz ekskursiju

Mazā Ivana nāves vieta kļuvusi par ziņkārīgo ceļa mērķi

Vieta Dubeņos, kur aizsaulē aizgāja no Liepājas atbraukušais un ceļu pazaudējušais piecus gadus vecais Ivans Berladins, tagad ir kļuvusi par ziņkārīgo mērķi. Vietēji stāsta, ka ļaudis brauc uz nelaimes vietu un apmierina savu ziņkāri, apskatot to.

Viena no iedzīvotājiem, kas vistuvāk dzīvo traģēdijas vietai, ir privātmājas saimniece Ilga.

Sākotnēji viņa atsakās runāt ar LTV raidījumu „4. studija”. Tomēr pēcāk piekrīt. Savu sākotnējo skarbumu viņa pamato ar cilvēku interesi redzēt vietu, kur aizsaulē aizgāja mazais Ivans.

„Tā vieta nav ekskursantu vieta. Tur jāiet tiem, kam sāp, nevis, lai redzētu, kurā vietā [viņš nomira]. Tas nav cilvēciski,” ziņkārīgajiem pārmet Ilga, norādot, ka ļaužu ziņkārība nav cieņpilna pret aizgājējiem.

Viņu sāpinājis sabiedrībā izskanējis viedoklis, ka puika iemucis mežā viņas suņu dēļ. Proti, tie bērnu it kā iedzinuši mežā. „Viņš jau pa šo pusi neiegāja mežā. Viņš pa otru iegāja,” norāda Ilga.

Sieviete saka, ka dzīve viņai šeit vairs neesot. Nepietiek, ka klaigādami uz nelaimīgo vietu nāk ziņkārīgo bari, viņai esot jācieš arī no „paparaci” uzbrukumiem. Proti, cilvēki fotografē liktenīgo vietu un apkārtni, kur atrodas Ilgas mājas.

Reliģiju pētnieks un psihoterapeits Artūrs Utināns un mācītājs Uģis Pallo norāda, ka cilvēkus uz traģiskām vietām mudina doties dažādi apsvērumi. „Piemēram, viens ir „kaprača komplekss”. Kapracis aprok kādu, un zemapziņa rada baudu, ka tas neesmu es,” pauž Utināns. „Mēs gribam paredzēt nākotni, novērst sev nelaimes... Šajā gadījumā ir racionāli motīvi - var pamācīt bērnus: „Neej! Klausi mammu!” atzīmē Utināns.

„Ja ir runa par mazo Ivanu, tad ļoti interesanti, ka virmoja informācija, ka rūpība par Ivanu vienmēr ir bijusi stipri nosacīta,” novērojis mācītājs Uģis Pallo. „Tagad Ivans ir pazudis. Mēs ceļam piemiņas vietu, apmeklējam to ar ziņkāri.

Ļoti bieži ir tieši ziņkāre, mazāk līdzjūtības,” jau kritiskāks ir Pallo.

Vēstīts par jūlijā notikušo traģēdiju Liepājā, kur no no sava dzīvokļa izgāja piecus gadus vecais Ivans Berladins un mājās neatgriezās. Viņa māte apgalvoja, ka šī bijusi pirmā reize, kad Ivans viens aizgājis no mājām.  Desmit dienas pēc pazušanas zēns atrasts bez dzīvības pazīmēm Dubeņos meža masīvā. Apstiprinājusies policijas versija par to, ka bērns varētu būt apmaldījies un klīdis viens.

1 komentārs
Anonīms lietotājs 18491
Negribas ticēt, ka cilvēki tur dodas ziņkārības dēļ. Varbūt kāds, bet ne visi. Žēl ka profesors un mācītājs šādu ažiotāžu atbalsta. Mazā Ivana pazušana un pēcāk novēlotā atrašana satricināja daudzu tūkstošu cilvēku sirdis visā Latvijā. Varbūt kāds sekls ziņkārīgais arī ir, bet lielākais vairums cilvēku izjuta ļoti dziļas sāpes un līdz pēdējai dienai cerēja, ka mazo zēnu atradīs dzīvu. Arī es esmu apņēmusies, kad būšu kādreiz Liepājā, ar visdziļāko līdzjūtību sirdī pret to, ko nācās pārciest mazajam Ivanam, nolikt ziedus uz viņa kapiņa vai pie piemineklīša, ja tāds būs. Un tam nebūs nekāda sakara ar tām idejām ko pauduši šie kungi - profesors un mācītājs. Tā bija ļoti īsta un smaga sāpe daudzu, daudzu cilvēku sirdīs. Kundze Ilga sākotnēji stāstīja ka mežā pa nakti skaļi raudājis bērns un krievu valodā saucis mammu, ka suņi sākuši riet, bet nebija ne piezvanījusi policijai ne gājusi bērnu meklēt mežā.Bet tagad nomelno cilvēkus, kas pret Ivana likteni nav vienaldzīgi.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti