Dienas ziņas

Dedzina ne tikai kūlu, bet arī niedres

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Lūdz sabiedrības palīdzību vairāku cilvēku meklēšanā

Bezvēsts pazudušo skaits brīvdienās mēdz palielināties; lūdz palīdzību meklēšanā

Pirmdienas rīts iesākās ar Valsts policijas paziņojumiem par vairāku cilvēku pazušanu nedēļas nogalē. Laikam kļūstot siltākam, iedzīvotāji vairāk dodas ārpus mājas uz pasākumiem, un tieši brīvdienās pazudušo skaits palielinās. Tiesa, policijā uzsver, ka ne visos gadījumos bezvēsts pazudušie tiek meklēti publiski. Šāda stratēģija tiek izmantota tikai tad, kad tas var dot rezultātu un tuvinieki tam piekrīt.

Viens no bezvēsts pazudušajiem bija Roberts Miksons. Viņš sestdien bija devies uz Rīgas centru ar diviem draugiem. Viens no draugiem atceras, ka "Rokkafejnīcā" Robertu pēdējo reizi manījis ap plkst. 4 no rīta, kad pats devies mājup. Pēc videoierakstiem redzams, ka ap puspieciem no rīta Roberts viens pats devies māju virzienā.

"Roberts pl.4.47 šķērso Akmens tiltu, un pēdējais ieraksts, kas mums ir pieejams ar Robertu, ir pie Nacionālas bibliotēkas. Dzelzceļa kameras pulksten 4.48 [fiksē], ka Roberts dodas virzienā no Akmens tilta uz Salu tiltu," stāstīja Roberta Miksona draugs Vjačeslavs.

Tajā pašā laika posmā nedaudz aiz Roberta gājuši divi vīrieši. "Iespējams, viņi ir redzējuši kaut ko, būtu labi, ja viņi varētu atsaukties. Tie paši vīrieši ir redzami arī tālākajos video ierakstos Mūkusalas ielā. Pēdējais ieraksts, kur mēs redzam Robertu, ir Mūkusalas 8, un mēs zinām, ka Roberts nav nonācis līdz Mūkusalai 51," sacīja Vjačeslavs. Valsts policija izplatīja attēlus ar minētajiem vīriešiem, kuri atsaukušies policijas aicinājumam.

Taču kas ir noticis šajā posmā? To aptuveni 200 draugi, paziņas un brīvprātīgie nenoguruši centās noskaidrot. Iesaistītas laivas, kinologi un droni, kā arī aplūkoti gandrīz visā apkārtnē esošie videoieraksti.

Diemžēl otrdien, 26. martā, Valsts policija izplatīja paziņojumu, ka Roberta ķermenis bez dzīvības pazīmēm izcelts no Daugavas. Sākotnējā policijas rīcībā esošā informācija neliecina par noziedzīgu nodarījumu.

Saistībā ar notikušo tiks uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 13. nodaļas, nozīmētas ekspertīzes, un izmeklēšanā tiks skaidroti notikušā apstākļi. 

Draugs Latvijas Televīzijai norādīja, ka Roberts ir ģimenes cilvēks, vienmēr pozitīvs, un viņam nav bijušas tieksmes uz pašnāvību.

"Kā jau jebkurš sociāls cilvēks tiekas ar draugiem, bet nekad pārmērīgi daudz alkoholu nav lietojis. Konfliktos arī neiesaistās. Viņam ir sieva, divi bērni. Mūs mulsina, kāpēc viņš neizsauca taksi, bet aizgāja kājām..." sacīja Vjačeslavs.

Valsts policijā norādīja, ka lielākoties nedēļas nogalēs pazudušo skaits ir lielāks nekā darba dienās. Iemesli ir dažādi.

"Nedēļas beigās tas ir biežāk saistāms ar to, ka iedzīvotāji dodas baudīt naktsdzīvi, aktīvāk pārvietojas un dažkārt nepaziņo tuviniekiem savu atrašanās vietu un plānoto atgriešanās laiku. Absolūti lielākajā daļā gadījumu bezvēsts pazudušās personas atrodas sveikas un veselas," sacīja Valsts policijas pārstāve Gita Gžibovska.

Gan ģimene, gan Valsts policija aicina atsaukties ikvienu, kuram ir zināma jebkāda informācija par bezvēsts pazudušajiem, zvanot 110.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti