Dienas ziņas

Kuldīgā aizvadīts "Čempionu kauss" riteņbraukšanā

Dienas ziņas

Latvieši dodas uz Valgu pelnīt lielāku algu

Joprojām meklē piecus gadus veco zēnu Liepājā

Liepājā pazudušo zēnu Ivanu dienesti un brīvprātīgie gatavi meklēt arī naktī

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 11 mēnešiem.

Mēs negrasāmies padoties - tā par Liepājā pazudušā piecus gadus vecā zēna Ivana Berladina meklēšanu izsakās brīvprātīgie. Visu dienu simtiem iedzīvotāju, policisti un zemessargi pārmeklēja lielākos pilsētas mikrorajonus. Atbildīgie dienesti sola meklēšanu turpināt arī naktī un joprojām gaida brīvprātīgo palīdzību.

Piecus gadus vecais puisis Ivans Berladins no sava dzīvokļa Tosmares mikrorajonā izgāja sestdien ap pusdeviņiem no rīta un tā arī mājās neatgriezās. Svētdien trijos pēcpusdienā par gadījumu tika paziņots policijai un kopš tā laika norit puikas meklēšana.

Pazudušā zēna pazīmes

Zēns ir vidējas miesas uzbūves, viņam ir gaiši mati, zilas acis. Bērnam zem acs, iespējams, ir zilums. Zēns ir 120 centimetrus garš.

Zēns bija ģērbts zilā jakā ar galvā uzvilktu kapuci un baltu zīmējumu jakas priekšpusē, un tumšas krāsas sporta biksēs. Zem jakas vilkts, iespējams, sarkans krekliņš ar Makvīna zīmējumu priekšpusē. Zēnam bija basas kājas, kas apautas sandalēs. 

Zēns sarunājoties krievu valodā, ir patstāvīgs.

Valsts policija aicina iedzīvotājus, kuriem ir informācija par zēnu, atsaukties e-pasta adresē [email protected] vai zvanot pa tālruņa numuru 116000.  

Arī pirmdien zēnu meklē visas dienas garumā, un meklēšanā piedalījās vairāki simti cilvēku – daži bija atbraukuši no Pāvilostas, Kuldīgas un pat Rīgas. Lielākā daļa no viņiem savā starpā sazinājās ar īpašas viedtālruņu aplikācijas palīdzību, kura darbojas pēc rācijas principa, lai tādējādi spētu veiksmīgāk paši organizēt meklēšanu un dalīties ar aktuālāko informāciju.

“Esmu ļoti priecīgs par atsaucību, tiešām paldies. Tas mani ļoti iedrošina, ka sabiedrība nav vienaldzīga. Vienīgi gribētos nedaudz vairāk organizācija,” saka brīvprātīgais Guntars Lašauri.

''Esmu jau no pusastoņiem vakarā, gribas atrast puisi. Visu nakti jau meklēju. Jāatrod taču ir,'' saka brīvprātīgais Raivis Zaļais.

Dienas laikā brīvprātīgie meklētāji piedalījās tā sauktajā ''ķemmēšanā'' netālu esošajā meža masīvā, visā pilsētā izplatīja plakātus ar zēna attēlu un galvenajām pazīmēm, kā arī aptaujāja Tosmares apkārtnē dzīvojošos cilvēkus. Turpat netālu ir izveidots arī pagaidu policijas štābs, kurā iedzīvotāji var vērsties pēc padoma un aktuālākās informācijas par pazudušo puiku.

''Mums ir svarīgi, ka cilvēki zina, ka šāds notikums ir noticis. Ka mēs šādu bērnu meklējam, jo varbūt viņš spēlējas jums blakus mājās spēļu laukumā un jūs to nezināt,'' saka policija Liepājas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Uģis Āva.

Izskatītas tiek visas iespējamās versijas, tā žurnālistiem skaidro policijas darbinieki, kuri pie automašīnas palīdz koordinēt meklēšanu. Viņu vidū ir Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa priekšnieka pienākumu izpildītājs Ingus Ukstiņš: „Šobrīd tiek pārbaudīta jebkura informācija, kas ir iegūta, lai tiktu izslēgta jebkura iespēja, kas nav pārbaudīta. Tiek apsekotas nelabvēlīgas ģimenes, kurās [ir cilvēki, kas] atbrīvojušies no ieslodzījuma, bezpajumtnieki, ar visiem tiek strādāts.”

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Bērna meklēšanā netiek izmantoti suņi. „Kinologiem nav te ko darīt, pārāk daudz pēdu, suņi nojuks. Jebkura informāciju par zēnu mums ir vērtīga,” skaidro Āva.

Policija uzsākusi kriminālprocesu pēc 13. nodaļas „Noziedzīgi nodarījumi pret privātpersonas veselību”. 

Ivana meklēšanā varētu būt iesaistījušies apmēram četri tūkstoši brīvprātīgie. Un policija aicina cilvēkus vēl pievienoties meklēšanai. Policijas pārstāvis Āva intervijā LTV pastāstīja, ka pat tiek pārbaudīta informācija, ko sniedz cilvēki, kuri sevi dēvē par ekstrasensiem.

 


 

TV Kurzeme izdevās aprunāties arī ar dažiem pazudušā puikas Ivana pagalma draugiem, kuri raksturoja puisi kā atvērtu un draudzīgu zēnu. Jautāti par Ivana attiecībām ar savu māti un vecmāmiņu, viņi tās raksturoja kā ļoti labas.

Citādāku viedokli gan pauda Ivana ģimenes kaimiņiene, kura atklāja, ka puikas māte ļoti bieži atrodoties alkohola reibumā. ''Blakus mājā dzīvoju. Zilu aci bērnam uztaisīja. Man viena paziņa pateica, kas dzīvo netālu,” stāsta pazudušā puikas kaimiņiene Kristīne Smirnova.

''Šo informāciju mēs pārbaudīsim pēc tam, kad bērns būs atrasts. Dotajā brīdī šī informācija mums ir otršķirīga,'' saka Uģis Āva.

Paredzēts, ka vakarā Liepājā ieradīsies organizācijas Bezvēsts.lv pārstāvji, lai kopā ar Zemessardzi, policiju un aizvien augošo brīvprātīgo skaitu turpinātu meklēt pazudušo Ivanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti