Mācības klātienē – tikai studentiem, kuri vakcinējušies pret Covid-19 vai to pārslimojuši

No 11. oktobra stājas spēkā noteikumi, ka augstskolās un koledžās mācības klātienē pieejamas tikai tiem studentiem, kuri ir vakcinējušies pret Covid-19 vai to pārslimojuši. Tā kā lēmums par šādu kārtību pieņemts jau augustā, vakcinēšanās rādītāji akadēmiskā personāla un studentu vidū ir ap 90% un dažās augstskolās tuvojas pat 100%.

Augstskolās un koledžās studēt klātienē var tikai ar derīgu Covid-19 sertifikātuViktors Demidovs

Augstskolās un koledžās no šodienas klātienē var studēt tikai ar sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Tas nozīmē, ka ar negatīvu Covid-19 testu zināšanas klātienē no šodienas iegūt vairs nav iespējams.

Vienā no lielākajām augstākās izglītības iestādēm Latvijā – Rīgas Stradiņa universitātē – var novērot, ka cilvēku plūsma pie ieejas ēkā ir sadalīta divās daļās. Tas ir, universitātē studējošie un darbinieki var nokļūt pa vienām durvīm, bet iziet ārā pa otrām. Līdz ko kāds ir iegājis, viņam  blakus esošajā datorā jānoskenē studenta vai darbinieka ID (identifikācijas) karte, kurā esot lejupielādēts vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Tiklīdz datora ekrānā parādās zaļā gaisma, augstskolas pārstāvis var doties tālāk savās gaitās.

Latvijas Radio uzrunātie Rīgas Stradiņa universitātē studējošie par jauno kārtību lielākoties izteicās atzinīgi.

Kopumā pavērojot, kā studējošie ienāk universitātē un noskenē savu studējošā ID karti, var teikt, ka viss norit mierīgi un nekādu starpgadījumu vai nesaprašanos ar augstskolas apsardzi novērot nevar. To apliecināja arī Studiju departamentā, norādot, ka jaunajai kārtībai universitāte ir gatavojusies jau kopš septembra sākuma, tāpēc visi studējošie par to ir informēti. Departamentā atzīmēja, ka derīgs Covid-19 sertifikāts ir 93% studentu. Tas liecina, ka ievērojami lielākā daļa studēt klātienē var. Veselības prorektors Guntis Bahs skaidroja – par jauno kārtību studentus universitātes administrācija sāka informēt jau vasarā, atklājot, ka ir bijuši studējošie, kas par to pauda neapmierinātību.

Jauktais studiju režīms ir spēkā arī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā, kur praktiskās nodarbības būs jāapmeklē klātienē, bet lekcijas – attālināti. Izglītības iestādes rektore profesore Iveta Mietule norādīja, ka šī kārība akadēmijā ir ieviesta arī tādēļ, ka Rēzeknē ir ļoti augsta saslimstība ar Covid-19. Studējošo vidū pret slimību ir vakcinējušies nedaudz virs 50%, atzīmēja rektore, piebilstot, ka studenti valstī nelabvēlīgo situāciju apzinās, tāpēc sapotēto skaits akadēmijā aug. Saistībā ar jauno kārtību izglītības iestādes administrācijai ar studējošajiem nekādu nesaskaņu nav. Turklāt Mietule norādīja, ka tie studenti, kuri klātienē nevar apmeklēt praktiskās nodarbības, darbus varēs atstrādāt vēlāk, līdz ko būs derīgs Covid-19 sertifikāts.

Savukārt Liepājas Universitātes attīstības direktors Uldis Zupa atzīmēja, ka nesaskaņas ar studējošajiem un viņu vecākiem ir bijušas vasarā, taču tās tagad ir atrisinātas un ikdiena ir daudz mierīgāka.

Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktors Dmitrijs Stepanovs par situāciju augstkolāsZane Ārmane, LR1

Izglītības ministrijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktors Dmitrijs Stepanovs skaidroja: 

“Studējošajiem, kuri nevēlas vakcinēties, ir iespēja vienoties ar augstskolu par individuālo grafiku, ja vien tas ir iespējams, vai pieteikties akadēmiskajam atvaļinājumam – šie ir divi risinājumi, kā var rīkoties.

Jāņem vērā, ka šobrīd augstākās izglītības standarts neparedz iespēju daudzās profesijās iegūt izglītību pilnībā attālināti,

piemēram, profesionālās programmās, medicīnas programmās, veselības aprūpes programmās nav iespējams iegūt zināšanas pilnā apjomā atbilstoši standartam attālināti.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt