4. studija

Cilvēks cilvēkam ziedo... matus

4. studija

Pircēji neizpratnē - vai par «Dzintara» kosmētiku varam aizmirst?

Pie lielveikaliem kaudzēs krājas drēbes un apavi

Lietotu apģērbu un apavu nodošana kļūst populāra; nākamgad sola vairāk konteineru

Labi nodomi itin drīz var pārvērsties par slikti apsaimniekotu vietēja mēroga izgāztuvi – pie lielveikaliem izvietoti konteineri lietotu drēbju un apavu nodošanai ir gana populāri, un nereti pārpildīti. Idejas autori sola investēt iniciatīvas attīstībā, lai jau nākamgad konteineru būtu vairāk, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.

Iniciatīvas autori ir “Rimi Latvija” sadarbībā ar “Zaļo punktu” un “Eko Baltija Vide”.

SIA “Rimi Latvija” pārstāve Elīna Šakirova skaidroja, ka veikalu tīklam ar “Zaļo punktu” ir iepriekš izveidojusies veiksmīga sadarbība, tāpat pie vairākiem “Rimi” veikaliem ir izvietoti konteineri, kur var šķirot papīru, stiklu un plastmasu, tāpat arī veikalos var nodot mazo elektrotehniku un baterijas, tāpēc loģisks solis bija, ka arī šie tekstila konteineri tika uzstādīti pie “Rimi” veikaliem.

“Šo projektu mēs uzsākām pirms diviem mēnešiem. (…) Darbojas veiksmīgi, jo arī pēc “Zaļā punkta” datiem pie “Rimi” veikaliem izvietotie konteineri tiek tukšoti divreiz biežāk nekā citi konteineri,” stāstīja veikalu tīkla pārstāve.

SIA “Eco Baltia Vide“ valdes priekšsēdētājs Jānis Aizbalts stāstīja, ka “ideja radās, jo Eiropas Komisija kā vienu no mērķiem uzstādīja dalībvalstīm līdz 2025. gadam dalīto vākšanu tekstilizstrādājumiem, un mēs padomājām, kāpēc līdz 2025. gadam jāgaida – sākām vienkārši šo testu ātrāk, lai arī Latvija kopumā varētu uz šo iet daudz ātrāk”.

“Šobrīd tā ir mūsu iniciatīva, ko mēs darām ar vairākiem grupas uzņēmumiem - “Eko Baltija Vide” un “Zaļais punkts” kopā ir šo iniciatīvu palaiduši, un tas ir tīri uz mūsu līdzekļiem. Mēs esam 50 000 eiro jau ieguldījuši šajā projektā, un uz savu galvu, es teiktu, tīri testējot tirgu un kā viss tas aizies, nākamgad investēsim vēl vairāk. Pieejamība būs vēl lielāka un, es domāju, ka problēmas ar piepildījumu kļūs arvien retākas,” stāstīja Aizbalts.

Kopumā patlaban izvietoti 20 šāda tipa konteineri – 16 Rīgā, pārējie – galvaspilsētas apkaimē. Taču noritot darbs arī pie loģistikas optimizācijas.

“Pašā izvietošanas brīdī mēs plānojām, ka izvešana būs reizi nedēļā, diezgan ātri sapratām, ka pildās – īpaši pie lielveikaliem –   daudz raitāk. Šobrīd ir izvešana trīsreiz nedēļā – pirmdien, trešdien, piektdien, bet esam uzlīmējuši uz konteineriem mūsu kontaktus, lai, ja konteiners ir pilns, ar mums var sazināties un mēs varam atbraukt arī biežāk. Jo loģistiku nodrošina loģistikas vienība, kas atrodas Rīgā, tā kā mašīnas ir – ja mēs zinām, ka viņš ir pilns, mēs varam piebraukt arī citā dienā ārpus grafika,” skaidroja Aizbalts.  

“Mēs jau esam ielikuši plānos, ka nākamgad mēs šo iniciatīvu tikai attīstīsim – konteineru kļūs vairāk, jo viņi jau pārpildās no tā, ka viņu ir par maz,” piebilda Aizbalts.

Ja redzēsiet, ka konteineri ir pārpildīti, droši zvaniet pa tālruņa numuru 8717  SIA “Eco Baltia Vide”, un tie jau vistuvākajā laikā tiks iztukšoti.

Savāktos tekstilizstrādājumus uzņēmums šķiro, sadala pat vairāk nekā 30 frakcijās, “labākās aiziet uz trešās pasaules valstīm, uz atkārtotu lietošanu, vidējā tiek sūtīta uz pārstrādi, un tiek taisīti dažādi pildījuma materiāli – piemēram, pildījumi matračiem, pildījumi spilveniem un segām”, stāstīja Aizbalts.

Pārmērīgi sabojāto apģērbu un apavus uzņēmums vienkārši nogādā izgāztuvē. Un kas nav mazsvarīgi – šis vienlaikus ir arī labdarības projekts. Tā iniciatori ir informējuši visus Latvijas bērnunamus un pansionātus un, ja kāds no tiem izsaka vēlmi pēc, piemēram, 30 ziemas jakām vai 40 pāriem apavu, uzņēmuma šķirošanas cehā tiek atlasīti labākie no tobrīd pieejamiem, un “Eko Baltija Vide” tos paši arī nogādā šo sociālo iestāžu iemītniekiem.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti