Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Pieņem lēmumu par dzīvnieku kapsētu

Liepāja pēc gadu ilgām diskusijām nolemj veidot dzīvnieku kapsētu

Liepājā pēc gadu ilgām sarunām par oficiālas dzīvnieku kapsētas izveidi deputāti beidzot pieņēmuši lēmumu, ka tā jāveido pilsētas administratīvajā teritorijā. Izraudzītā vieta atrodas kilometriem tālu no pašreizējās – neoficiālās kapsētas, kur jau gadu desmitiem tiek apglabāti dzīvnieki.  

Pašreiz liepājniekiem nav legālas vietas, kur apglabāt savus mājdzīvniekus, un tādēļ daļa no viņiem to dara blakus cilvēku kapiem pilsētas dienvidrietumu daļā kāpu zonā.

Pašvaldība šajā vietā oficiālu dzīvnieku kapsētu ierīkot atsakās, lai gan tur ir labi koptas apbedījumu vietas un pat pieminekļi un krusti.

“Ir Ministru kabineta noteikumi, saskaņā ar kuriem drīkst ierīkot dzīvnieku kapsētu, kur viens no galvenajiem nosacījumiem ir gruntsūdeņu līmenis, kas nedrīkst būt zemāks par 2 metriem. Līdz ar to, protams, skatoties mūsu pilsētas pašvaldību, šādas teritorijas praktiski pilsētā nav, jo zināms, ka Liepājā ir augsti gruntsūdens līmeņi,” skaidroja Liepājas pilsētas domes Vides nodaļas vadītāja Dace Liepniece.

 Pēdējā Liepājas domes sēdē, ņemot vērā iepriekš veikto gruntsūdens un augsnes novērtējuma rezultātus, nolemts par dzīvnieku kapsētu izveidot vienu hektāru lielu zemesgabalu Talsu ielā 2, kur šobrīd atrodas mazdārziņi.

Pašreiz gan nepieciešams vēl veikt novērtējumu par kapsētas ietekmi uz vidi, kā arī teritorijas plānojuma grozījumus.

 “Teritorija izvēlēta, kur mazdārziņi ir pamesti. Ja būs nepieciešams, arī ar laiku paplašināt, šī teritorija mazdārziņiem ir ar īstermiņa nomas līgumiem,” sacīja Liepniece.

Pašvaldība vēl nezina, ko darīs ar neoficiālo atdusas vietu, taču norāda, ka, izveidojot legālu kapsētu, būs atļauts pārbaudīt un saukt pie atbildības cilvēkus, kuri apglabās dzīvniekus tam neparedzētā vietā.

Aptaujātie liepājnieki atzinīgi vērtē kapsētas veidošanu, taču viedoklis par minētā soda piemērošanu ir atšķirīgs.

“Tas gan ir stulbi. Vispār jau mēs esam bez tik daudz lietām iztikuši. Daudz laika... kad mums kāds nenosaka, ka mums ir jārīkojas tā, un tad arī šajā jomā varēs sodīt. Es, piemēram, savu kaķi apglabāju ar cieņu zem koka, pie kura es vēlējos. Lūdzu, uzlieciet man sodu,” sacīja Maija, kura nesen apglabājusi kaķi.  

“Varbūt citiem nav naudiņas, kur iet oficiāli. Nu, tas jāskatās pēc apstākļiem,” sprieda suņa īpašniece Dace.

“Likumi ir tāpēc, lai viņus ievērotu. Es domāju – tā arī ir pareizi,” savukārt pauda suņu īpašniece Airisa.

 Plānots, ka dzīvnieku kapsētas izveide varētu notikt ne ātrāk kā 2020. gadā. Tāpat pašreiz nav zināms, cik mājas mīluļu atdusas vieta pašvaldībai izmaksās un vai apbedīšana būs bezmaksas pakalpojums.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti