Lielā daļā Ventspils novada slēgs gaisa satiksmi militāro mācību laikā

Ceturtdien, 8. augustā, no pulksten 10.00 rītā līdz 13.00 pēcpusdienā tiks slēgta gaisa satiksme teju 8 kilometru augstumā un 28 kilometru rādiusā ap Ventspili. Tas tiek darīts, jo šajā teritorijā norisināsies militārās mācības.

Civilās aviācijas aģentūras pārstāvis Aivis Vincevs skaidroja, ka aizlieguma pārkāpējiem jārēķinās ar bargu soda naudu.

Aivis Vincevs: Ventspils novada slēgs gaisa satiksmiKristaps Feldmanis

“8. augustā laika posmā no pulksten 10.00 līdz 13.00 ir slēgta gaisa telpa Ventspils apkārtnē, kas iekļauj lielāko daļu Ventspils novada, iekļaujot arī tādas vietas kā Užava, Tārgale, Piltene, Pope un stiepjas līdz pat Ugālei, saistībā ar militāro gaisa kuģu lidojumiem,” stāstīja Vincevs.

“Minētais aizliegums ir noteikts gandrīz 28 kilometru rādiusā no Ventspils, un gaisa telpa ir slēgta 7,8 kilometru augstumā no zemes. Jānorāda, ka gaisa telpa ir slēgta visiem neiesaistītajiem gaisa kuģiem, kas nozīmē, ka lidojumi ir aizliegti arī ar bezpilota gaisa kuģiem. Attiecībā uz ierobežojumiem – ja kāda persona veiks nesaskaņotus lidojumus (un Civilās aviācijas aģentūra nav izsniegusi nevienu atļauju lidojumiem ar bezpilota gaisa kuģiem jeb droniem), tad šīm personām var piemērot naudassodu līdz pat 3000 eiro,” atgādināja Vincevs.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti