Dienas ziņas

Zviedrijā aizdomas, ka Krievijas "ēnu flote" spiego

Dienas ziņas

Rīgā iebraucot Daugavā, gājis bojā cilvēks

Karavīri sākuši tradicionālo pārbaudījumu "Berešu maršs"

Fiziska un mentāla pārbaude 24 stundu garumā: karavīri sāk tradicionālo pārbaudījumu «Berešu maršs»

Gandrīz 200 karavīru, ieskaitot daļu Valsts aizsardzības dienesta karavīru, otrdienas rītā uzsāka izturības pārbaudi Ādažu poligona tradicionālajā vingrinājumā "Berešu maršs". Karavīriem jāiziet dažādu uzdevumu kontrolpunkti, veicot kopumā vairāk nekā 50 kilometru. Tos, kuri paveic vingrinājumu, kā apbalvojums finišā gaida smilšu krāsas berete. 

Pavasara "Berešu maršs" karavīriem šogad jāaizvada sniegotos apstākļos. 24 stundu laikā katram individuāli jāiziet 10 kontrolpunkti vairāk nekā 50 kilometru garā posmā. Šis ir ne tikai fizisks pārbaudījums. Karavīram ir jābūt arī mentāli sagatavotam.

Kopumā 198 puiši un meitenes, grupās pa četri, ar apmēram 20 kilogramu smagām somām pārbaudījumu sāka jau pulksten 6.00 no rīta. 

Lai karavīri nebūtu pilnīgi vieni, ar viņiem kopā iet arī pieredzējuši kapelāni. 

"Tas ir mūsu uzdevums," piebilda Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Sauszemes spēku mehanizēto kājnieku brigādes kaujas atbalsta bataljona kapelāne Anna Dobele, "tagad jau tikai pirmais kontrolpunkts. Manuprāt, diezgan motivēti. Galvenais, lai tā motivācija nepazūd pie noguruma. Un pēc dienas, kad tu jau esi nogājis ļoti daudz to kilometru."

Pirmais kontrolpunkts – pārvietošanās veidu pārbaude. Pēc vairāku kilometru gājiena karavīri nonāca otrajā kontrolpunktā, kurā tika pārbaudītas viņu šaušanas spējas. Pie trešā kontrolpunkta, kur karavīriem trosē bija jāšķērso upe, Latvijas Televīzijas filmēšanas grupa satika pirmo komandu, kurai pēc gandrīz sešu stundu gājiena bija gan spēks, gan humora izjūta.

NBS Mehanizētās kājnieku brigādes štāba galvenais virsseržants Ingus Zandersons sacīja: "Es esmu nenormāli lepns un gandarīts patiesībā, jo mums ir ļoti paveicies. Uz mūsu Mehanizēto kājnieku brigādi nāk ļoti augsti motivēti karavīri. Un, izejot no starta, visos bija smaids un [visi bija] apņēmības pilni šo pārbaudījumu veikt. Protams, tas ar laiku noplok. Noplok, jo ir grūti. Tas nav viegli."

Tomēr karavīru apņēmība bija jūtama. Sekmīgi paveicot uzdevumus, iekļaujoties 24 stundās, karavīri iegūs tiesības nēsāt smilšu krāsas bereti, kas apliecina un simbolizē piederību vienībai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti